Radio Mrežnica
KUGLANJE Podijeli

Hrvatska najbolja na 3. Europskom prvenstvu gluhih, Sonički i Bratić se okitili sa četiri naslova europskih prvaka

Sonički je europska prvakinja u sprintu, tandemu i ekipno, a Bratić u kombinaciji.

Kuglačica Karlovca Natalija Sonički i kuglač karlovačkog Željezničara Tihomir Bratić nastupili su u sastavu hrvatske reprezentacije na 3. Europskom prvenstvu gluhih održanom u njemačkom Straubingu. Hrvatska je izabrana vrsta sveukupno bila najuspješnija na prvenstvu, a Sonički i Bratić okitili su se četiri naslova europskih prvaka i jednom broncom.

Uz Hrvatsku, na europskoj su smotri nastupile Austrija, Slovenija, Češka, Srbija i domaćin Njemačka, a naša je reprezentacija bila najuspješnija u sveukupnom poretku sa šest zlatnih i tri brončane medalje.

Natalija Sonički iz Kuglačkog kluba Karlovac okitila se s tri naslova. Bila je najbolja u sprintu za žene, pobijedivši u finalu Evu Bethke iz Njemačke 2:0 u setovima, u tandemu s Teom Šipić je u finalu slavila nad Silviom Weber i Martinom Schneider iz Njemačke 2:0, a uzela je i ekipno zlato s Mirijam Gelemanović i Teom Šipić s ukupno 1069 oborenih čunjeva, ispred Njemačke I (1048) i Njemačke II (988). Šipić, koja je uzela i zlato u ženskoj kombinaciji te broncu u sprintu, proglašena je najboljom kuglačicom prvenstva, a Sonički je bila drugoplasirana.

Tihomir Bratić iz Željezničara osvojio je naslov europskog prvaka u muškoj kombinaciji te broncu u ekipnom dijelu natjecanja. S Igorom Kolarićem, Josipom Puškadijom, Vladom Deanovićem i Željkom Miličevićem oborio je ukupno 2212 čunjeva, 32 manje od zlatne Njemačke I, odnosno 20 manje od srebrne Austrije. U ukupnom poretku najboljih igrača prvenstva zauzeo je 2. mjesto.

Za Hrvatsku su naslov prvaka još izborili Miličević i Puškadija u tandemu, a broncu Gelemanović u ženskoj kombinaciji.