2C° Ogulin

-1C° Ozalj

-1C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Hrvatska pobijedila Sloveniju i ostala u igri za plasman na završnicu Europskog prvenstva

Pogotke za našu reprezentaciju postigle su Tomislava Matijević u 25. i Marijana Orešić u 26. minuti.

Večerašnjom 2:1 pobjedom nad Slovenijom u Sportskoj dvorani u Karlovcu, ženska futsal reprezentacija Hrvatske ostala je u igri za plasman na završnicu Europskog prvenstva.

Nakon sinoćnjeg uvjerljivog poraza od Poljske rezultatom 5:1, te današnje pobjede Portugala nad Poljskom 7:2, Hrvatice je samo pobjeda ostavljala u igri za 1. mjesto skupine, jedino koje vodi na završnicu europske smotre. Uspjele su uzeti tri boda protiv Slovenki, ali u subotu ih očekuje vrlo težak posao jer će na suprotnoj strani terena stajati Portugalke, glavne favoritkinje skupine.

U prvom poluvremenu večerašnjeg dvoboja nije bilo pogodaka, iako su prijetile i jedne i druge. Prvo je udarac okušala Trstenjak u 4. minuti, ali vratarka Tuš bila je na mjestu. U sljedećoj minuti Ložar je pogodila vratnicu, a nakon toga pucale su i Kos i Ložar, ali Severinski je oba puta upisala obrane. Do kraja prvog dijela za Hrvatsku su još pokušale Bučić, Matijević, Gaiser i Svorcina, za Slovenke Kos u dva navrata, ali mreže su mirovale.

Slovenke su krenule bolje u nastavak i prvo upisale udarac preko Ines, a potom i još jednu vratnicu Ložar. I onda su u razmaku od samo minute i pol pala sva tri pogotka. Na samom ulasku u 25. minutu, na asistenciju Trstenjak, Tomislava Matijević dovela je Hrvatsku u vodstvo, no samo tridesetak sekundi kasnije Slovenija poravnava preko Ines Kranjc. Nepunu minutu nakon izjednačenja Marijana Orešić, koja je u tom trenutku bila na parketu u ulozi igračice/vratarke, na dodavanje Bučić zabija za 2:1. Do kraja dvoboja naše su upisale udarce preko Orešić i Gaiser, a Slovenke preko Ložar, Ines i Žvokelj, ali rezultat se nije mijenjao.

Kao što smo napomenuli u uvodu, u prvom dvoboju današnjeg dana Portugalke su nadigrale Poljakinje sa 7:2 pa uoči subotnjeg posljednjeg 3. kola Portugal vodi na ljestvici s maksimalnih 6 bodova, Poljska i Hrvatska imaju po 3, a Slovenija je bez bodova. U subotu od 13 sati igraju Poljska i Slovenija, a od 16:30 Hrvatska i Portugal.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije