29C° Duga Resa

28C° Ogulin

28C° Ozalj

27C° Slunj

Hrvatski odbojkaški savez donio odluku o prekidu svih ligaških natjecanja, odbojkašice Karlovca ostaju prvoligašice

HOS je zaključio ljestvice liga prema trenutnom stanju pa su Karlovčanke osvojile 8. mjesto.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca i sljedeće će sezone igrati u Prvoj hrvatskoj ligi.

Izvršni odbor Hrvatskog odbojkaškog saveza na današnjoj je sjednici donio odluku o prekidu svih ligaških natjecanja u ženskoj i muškoj konkurenciji te zaključio ljestvice za sezonu 2019/2020. prema trenutnom stanju. A to znači da su odbojkašice Karlovca u Prvoj hrvatskoj ligi osvojile 8. mjesto.

Međutim, čak i da su zauzele pretposljednje ili posljednje mjesto, ne bi ispale u niži rang jer je HOS također donio odluku da ove sezone niti jedna ekipa ne ispada u niži rang, već će se liga povećati na 12 ekipa. Zagrebačka Mladost II osvojila je naslov prvaka, ali kako njihova prva ekipa igra u Superligi, pravo plasmana u viši rang ostvarili su Dinamo i Dubrovnik. U Prvu ligu bi trebali ući prvaci četiriju skupina Prve B lige, a to su Kitro Varaždin, Sinj, Umag i Osijek II.

Trener Karlovčanki Goran Zec za Radio Mrežnicu je prokomentirao donešenu odluku.

– Naravno da nam je drago da smo ostali u ligi, mislim da je odluka korektna i poštena, ali i da smo svojim ovosezonskim igrama pokazali da nam je mjesto u prvoligaškom društvu. Da se natjecanje u budućnosti nastavilo, pitanje je kako bi izgledalo. Trenažni procesi su prekinuti, kvaliteta odbojke sigurno ne bi bila na razini na kojoj je bila do prekida, a i bila bi daleko veća mogućnost da se netko ozlijedi. Jedva čekamo da se sve vrati u normalu, da počnemo ponovo raditi i baviti se našim sportom. Sljedeće sezone liga će biti odlična, imat ćemo vremena dobro se pripremiti i ponovo prezentirati sve što znamo.

Spomenimo i da su odbojkašice Plavog zmaja iz Duge Rese, prema ovoj odluci, osvojile 9. mjesto u Drugoj hrvatskoj ligi Sjever.

Rukometaši Karlovca započeli pripreme: vratili se braća Smojver i Ćelić, Dinko Đanković postao savjetnik trenerima