31C° Duga Resa

28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Hrvojević iz sedmerca šest sekundi prije isteka vremena donio Karlovcu pobjedu nad Bjelovarom

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi ponovo je bio Dominik Smojver sa 7 pogodaka.

Pogotkom Leona Hrvojevića iz sedmerca šest sekundi prije isteka vremena, rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u pripremnoj utakmici, pobijedili momčad Bjelovara rezultatom 30:29.

U vrlo izjednačenom, borbenom susretu, karlovački su rukometaši ipak zaslužili pobjedu jer su većim njenim dijelom vodili, u nekoliko navrata i s tri pogotka prednosti. Međutim, nisu uspjeli prelomiti susret, a greškama u završnici ponudili su čak Bjelovarčanima priliku za slavlje. Obranu je domaća momčad večeras odigrala nešto kvalitetnije nego prije dva dana u Rijeci protiv Zameta, napad je funkcionirao sasvim dobro, no, nakon dobrog izdanja u utorak, vratari su ponovo bili prilično skromni. A kad smo kod vratara, doznali smo da najavljeni Bruno Ćopić definitivno neće pojačati karlovačku momčad jer je, navodno, odlučio prestati s aktivnim igranjem pa je klub u potrazi za novom akvizicijom na toj poziciji.

Rezultatski sasvim izjednačena bila je utakmica do rezultata 10:10 u 20. minuti. Bjelovarčani su imali početno vodstvo, potom Karlovčani do 4:3, a onda ponovo gosti. Tada Bjelovarčani s dva uzastopna pogotka prvi i jedini puta na utakmici dolaze do +2 (12:10), ali domaći su uzvratili serijom 4:0, preokrenuli na 14:12 i na odmor odnijeli minimalnih 15:14.

U 37. minuti, pogotkom Dominika Smojvera iz kontre, Karlovac prvi puta dolazi do +3 (19:16), a identičnu prednost ima i u 43. minuti nakon gola Frketića za 22:19. Još u dva navrata domaći su imali tri pogotka viška (24:21 i 25:22), ali gosti u 52. minuti poravnavaju na 25:25. Kod 27:27 Karlovčani ne koriste napad pa Bjelovar u 57. minuti dolazi do minimalnog vodstva. Igrači trenerice Rašić nakon toga rade tehničku grešku u napadu i nude gostima priliku da odu na +2, no uspjeli su se obraniti i preko Rukavine izjednačiti na 28:28. U pretposljednjoj minuti Bjelovarčani još jednom dolaze do prednosti, a Dominik Smojver poravnava. Dugi posljednji napad Bjelovara završio je izgubljenom loptom šest sekundi prije kraja, a kada su domaći htjeli krenuti u protunapad, Saraja ih je nepropisno omeo, zaradio crveni karton i skrivio sedmerac, kojeg je Hrvojević pretvorio u pobjedu.

Najefikasniji u domaćem sastavu ponovo je bio Dominik Smojver sa 7 pogodaka, Hrvojević je dao 5, Rukavina, Bačić i Domagoj Smojver po 3, Frketić, Mrljak, Bosiljevac i Horvat po 2, a Magdić 1 gol. Radočaj je upisao 4, Glumac 2, a Domjančić jednu obranu.

Sljedeći pripremni ogled karlovački rukometaši igraju u utorak u Kutini protiv Moslavine.