– Ovo stanje koje je sada nastalo oko predizbornih kampanja HDZ-a i SDP-a ne idu u pravcu interesa građana nego isključivo se radi o prepucavanju dvije političke opcije. Po mojoj ocjeni to vodi u bipolarnu političku scenu – rekao je Bakarić.
Bakarić je danas, nakon što se, kako je rekao, “malo bolje informirao na internetu”, odgovorio SDP-ovom Dariju Jankoviću, nakon što ga je ovaj jučer na sjednici gradskog vijeća, prilikom rasprave o imenovanju odbora, nazvao Višinskim. “Ako sam ja Višinski, onda je Janković Staljin”:
– Jučer, na žalost, Janković mi je u Vijećnici, vrlo glasno, dao etiketu Višinskog. Onda je vjerojatno gospodin Janković Staljin, ako sam ja Višinski ili je opterećen da se toliko bavi čitanje te literature. Ja sam si malo morao na internet pogledat dok sam dobio neke detalje šta je Višinski radio – naglasio je Bakarić.
Na optužbe DC-ove čelnice Vesne Škare Ožbolt da su ušli u njihove stranačke prostorije te da moraju vratiti ključ, Bakarić je još jednom ponovio da su prostorije u kojima su nekad bili bivši karlovački DC-ovci i LS-ovci službeno zatražili od Grada, a da se Anika Mamić kao povjerenica novog karlovačkog Demokratskog centra na isti način može obratiti Gradu za nove prostorije.
HSLS sredinom prosinca očekuju unutar stranački izbori, a tome će prethoditi utvrđivanje točnog broja članova.