11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

I Dugo Selo odnijelo bodove sa ‘Čavleka’: od samog poraza više brine vrlo slaba igra i realizacija

Pogotke za goste postigli su Slunjski, Grgić i Mikulić.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu upisali i četvrti uzastopni poraz u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 4. kola izgubili su od momčadi Dugog Sela rezultatom 3:0.

Gosti su potpuno zasluženo odnijeli bodove jer su jednostavno bili bolji protivnik. A ‘plavo-bijeli’ su, nakon Segeste, još jednom razočarali svoje navijače, ponajviše igrom. Istina, treba priznati da karlovačku momčad ove sezone prati veliki peh. Nakon što je prva dva kola odigrala bez sedam-osam igrača, što zbog samoizolacije, što zbog suspenzija i ozljeda, prvo se po ozdravljenju od koronavirusa ozlijedio Marinić, a prinova Dragović, koji je danas trebao biti udarna Štefančićeva igla, razbolio se i nije nastupio. Međutim, sve to ne može biti opravdanje za slabu igru koju karlovački nogometaši pružaju. I danas su bili bez potrebne agresije, bez prave ideje u igri, a nešto konkretniju igru prikazali su tek u posljednjih dvadesetak minuta, kad su gosti pali. Čini nam se kao da se karlovački nogometaši mentalno nisu pripremili za viši rang natjecanja i shvatili da su ovdje suparnici bolji i brži te da je potrebno puno više dati da bi se došlo do pozitivnog rezultata. Problem neefikasnosti se nastavio – sad su čak 360 minuta bez pogotka u prvenstvu, ali to je ponajviše posljedica slabe igre. Prilike češće dolaze slučajno, nego što ih ‘plavo-bijeli’ stvore igrom.

Štefančić je u susret krenuo s Bermancem na vratima, Basarom, Pausićem, Maletićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Kelava, Mićunović i Ramić su bili u sredini, a Kurečki, Turkalj i Mamić prema naprijed. Prvih desetak minuta nije bilo prilika, ali gosti su imali više loptu u nogama i vodili su igru. U 12. minuti Basar je ubacio dobar centaršut s desne strane pred vrata, ali Turkalj i Mamić su zakasnili na loptu. Veliku priliku imali su gosti u 19. minuti. Talan je ubacio s lijeve strane, a Josipović glavom s par metara pucao zamalo pored vratnice. Devet minuta kasnije Dugoselčani su imali novu veliku priliku. Drmić je pucao, lopta je zapela u karlovačkom bloku i došla do Grgića, koji se našao oči u oči s Bermancem, ali karlovački čuvar mreže je sjajno reagirao i spasio mrežu. U 34. minuti Kurečki je povukao obećavajuću kontru, no pucao je s ruba kaznenog prostora pored vratnice, umjesto da je poslužio Basara koji je natrčavao s desne strane. Dvije minute kasnije gosti su poveli. Kombinirali su kratkim pasovima pred vratima Karlovca 1919, domaća obrana je u dva navrata mogla izbiti loptu, ali reagirala je vrlo traljavo, na koncu je došla do Maksa Slunjskog, koji je pogodio prvi Bermančev kut za 0:1. U 38. minuti Kurečki je mogao poravnati, no njegov odličan udarac odsjeo je na vratnici, a u sudačkom produžetku prvog dijela Karlovac 1919 je imao najbolju priliku. Nakon ubačaja iz kuta gosti su odbili loptu do Prpića, ovaj je ponovo ubacio s lijeve strane, Pausić proslijedio loptu do Maletića, no ovaj je iz sjajne pozicije pucao jako, ali i visoko preko grede.

U 50. minuti Slunjski se probio u domaći kazneni prostor, oštro ubacio, ali domaća je obrana očistila. Dvije minute kasnije Drmić je opalio iz slobodnog udarca s 30 metara, a Bermanec uz pomoć vratnice spriječio pogodak, a odmah nakon ubačaja iz kuta Slunjski je u novoj prilici, ali pucao je preko grede iz dobre situacije. U 62. minuti Štefančić ubacuje Šprajcera umjesto Mamića, a deset minuta kasnije Drmić je podvalio dobru loptu za Grgića, ali ovaj je iskosa pucao pored vratnice. Gosti su nakon 70. minute pali u igri pa je Karlovac 1919 došao do daha i odmah stvorio veliku priliku. Basar je ubacio odličnu loptu s desne strane pred vrata gostiju, Turkalj je nadskočio svog čuvara i pucao, ali zamalo pored vratnice. U 78. minuti Grgić je ispremiješao domaću obranu, ali je iskosa s lijeve strane pucao paralelno s gol linijom, a u 84. minuti Prpića i Ramića zamijenili su Joha i Pahanić. U 85. Dugoselčani su riješili pitanje pobjednika. Opet je karlovačka obrana slabo očistila, uslijedio je oštar ubačaj s desne strane i sjajna reakcija Luke Grgića za 0:2. Četiri minute kasnije, nakon kornera gostiju, lopta je došla do Mislava Mikulića, koji je krasnim udarcem s distance pogodio mrežu za konačnih 0:3.

U srijedu, u odgođenom susretu 4. kola, Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kof momčadi Lučkog.

VIRUS U RUKOMETU

Dobra vijest iz rukometnog kluba: nitko od anketiranih potencijalnih kontakata zaraženog igrača nije stavljen u samoizolaciju