15C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

Ilovac pobjednik jubilarnog 70. izdanja turnira u Gornjem Mekušju

U finalnoj utakmici, nakon raspucavanja jedanaesteraca, ‘kanarinci’ su slavili nad domaćinom rezultatom 5:4.

Nogometaši Ilovca pobjednici su jubilarnog 70. izdanja turnira NK Vatrogasca u Gornjem Mekušju.

Ovogodišnje izdanje turnira bilo je okrnjeno jer momčad Korane s Turnja, koja je bila najavljena, nije nastupila. Pa je u petak odigrano samo polufinale između Ilovca i Draganića, kojeg su ‘kanarinci’ dobili s vrlo uvjerljivih 12:2, dok se domaćin Vatrogasac bez borbe plasirao u finale.

Draganić je tako danas automatski osvojio 3. mjesto, a u finalu između Ilovca i Vatrogasca, iako je bilo prilika na jednoj i na drugoj strani, u 90 minuta nije bilo pogodaka. Pobjednika turnira odlučilo je raspucavanje jedanaesteraca, u kojem je vratar ‘kanarinaca’ Frketić upisao obranu već u prvoj seriji. U nastavku su svi preostali igrači bili precizni pa je Ilovac na koncu slavio rezultatom 5:4.

‘Kanarinci’ su odnijeli i sve tri pojedinačne nagrade – Franko Bogut je proglašen najboljim igračem, Dorijan Frketić najboljim vratarom, a Ivan Bosiljevac ponio je naslov najboljeg strijelca s tri postignuta pogotka.

Mostanjčani nastupili na Prvenstvu veterana HNS-a, u osmini finala na jedanaesterce ispali od domaćina Neretve