14C° Ogulin

12C° Ozalj

11C° Slunj

Impresionirane Karlovčanke porazom otvorile Superligu, nisu uspjele kvalitetno parirati raspoloženim ‘dinamovkama’

Igračice trenera Gorana Zeca definitivno su pale pod dojam premijernog nastupa u elitnom natjecanju hrvatske ženske odbojke pa nisu pružile svoju najbolju igru.

Odbojkašice Karlovca porazom su otvorile premijerni nastup u Superligi, elitnom natjecanju hrvatske ženske odbojke. Večeras je u Zagrebu bolja od njih bila domaća ekipa Dinama s 3:0 u setovima (25:14, 25:20, 25:17).

Vrlo važna karika ekipe trenera Gorana Zeca, Doris Barić, večeras je zaigrala unatoč problemima s ozljedom, no ni to nije pomoglo da Karlovčanke ostvare bolji rezultat. Definitivno su pale pod dojam premijernog nastupa u Superligi, bile su djelomično impresionirane, i nisu uspjele parirati vrlo kvalitetnom i raspoloženom domaćinu. Karlovčankama je večeras trebao dobar i agresivan servis, kojim bi udaljile Zagrepčanke od mreže i stvorile im probleme u kreaciji napada, ali nisu u tome uspjele pa su bodovi zasluženo i očekivano ostali u glavnom gradu.

U prvom su setu naše igračice držale priključak do rezultata 3:3. Potom su Zagrepčanke počele graditi prednost, koja je narasla na 20:11 i u završnicu seta ušle su s 23:14. Deak je uspješnim napadom donijela set loptu, a potom as servisom okončala prvu dionicu utakmice u korist domaće ekipe 25:14.

Drugi set donio je najbolje večerašnje izdanje Karlovčanki, koje su kakav-takav rezultatski priključak držale do 16:13. Domaće su potom otišle na 22:15, ali karlovačke su odbojkašice uspjele smanjiti na 23:18. Pavlaković je greškom na servisu Zagrepčankama ponudila set loptu, no Volmut je na prvu pogriješila u napadu, a drugu je spasila Barić uspješnim napadom za 24:20. Međutim, Volmut se iskupila za grešku dobrim blokom za 25:20 i 2:0 u setovima za Zagrepčanke.

Veći dio prve polovice trećeg seta Karlovčanke su provele u vodstvu, ali kod 13:11 domaće serijom od pet poena preokreću na 16:13. Naše igračice se potom primiču na 17:16, ali Zagrepčanke novom serijom 7:0 dolaze do meč lopte (24:16). Deak je greškom na servisu odgodila slavlje domaćih igračica, kojeg je u sljedećem poenu donijela Tomić uspješnim napadom.

U sljedećem kolu Karlovčanke dočekuju ekipu Osijeka, koja je večeras na svom terenu pobijedila Split s 3:2 u setovima.