Radio Mrežnica
Podijeli

Inkasator slavi pola stoljeća rada

Osnovan je 1966. kao tzv. SIZ za upravljanje svim stambenim zgradama u Karlovcu.
No, imala je i neke druge uloge, kaže sadašnji direktor Nikola Rogoz.

– U vrijeme kada je to bio SIZ tada je samo ta organizacija skrbila o upravljanju stambenim zgradama, ali ona je i gradila zgrade, gradila je i tržnicu, uređivala Sportsku dvoranu, Autobusni kolodvor, Dom umirovljenika… i puno bitnih objekata u Karlovcu kojima su se kroz vrijeme mijenjali oblici upravljanja i vlasništva.

Inkasator danas ne gradi zgrade, ali brine o većini njih u Karlovcu te obavlja naplatu računa u korist gradskih tvrtki.

– Današnji Inkasator je ostao u poslu upravljanja stambenim zgradama kao tržišnoj djelatnosti uz posao objedinjene naplate troškova stanovanja u Karlovcu, ali i šire. Svoj smo posao proširili kako na gradove i općine Karlovačke  županije tako i na susjednu Primorsko – goransku županiju gdje smo i na kontinentalnom dijelu te od ove godine i na morskom dijelu te županije.

O ulozi tvrtke Inkasator u izgradnji Karlovca u posljednjih 50 godina već se neko vrijeme intenzivno radi i na monografiji, naglašava Rogoz. – Želimo izdati monografiju gdje će biti pobrojano sve kako se mijenjalo kroz 50 godina današnjeg Inkasatora.

A na večerašnjem skupu u 18 sati u restoranu Zrinski bit će postavljena izložba fotografija koje će biti presjek pola stoljeća rada ove gradske tvrtke.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više