8C° Ogulin

7C° Ozalj

7C° Slunj

Izuzetno loše prvo poluvrijeme koštalo ‘školarke’ domaćeg poraza od Ivanića

Strijelce karlovačke ekipe ponovo je predvodila kapetanica Kristina Vuković s 11 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac večeras su u Sportskoj dvorani doživjele treći uzastopni poraz u proljetnom dijelu Druge hrvatske lige Zapad. U dvoboju 14. kola bolja od njih bila je ekipa Ivanića rezultatom 32:29.

Izuzetno loše odigrano prvo poluvrijeme stajalo je ‘školarke’ novog prvenstvenog poraza. Istina je da u prvih 30 minuta nije bilo Petre Bačić, da su vratarka Keča i Kučinić zbog bolesti izostale ovaj tjedan s treninga, no sve to ne može biti opravdanje za ono što su karlovačke rukometašice prezentirale u prvom poluvremenu večerašnjeg dvoboja. Osim što im obrana nije na pravoj razini cijelu ovu sezonu, u napadu su prikazale pravi ‘mali festival’ promašaja, tehničkih pogrešaka i nelogičnih poteza. Ovo je treća sezona kako Karlovčanke igraju u drugoligaškom rangu, gro ekipe nije više tako neiskusan pa je teško shvatiti ono što su odigrale ili bolje rečeno nisu odigrale u prvih 30 minuta. U nastavku su bile znatno bolje, uspjele su posložiti obranu, profunkcionirale su i u napadu pa su u završnici utakmice umalo ugrozile pobjedu gošći.

Do 10. minute i rezultata 4:5 domaće su čak nekako i funkcionirale. No, onda su ušle u seriju pogrešaka i promašaja, što su Ivanićanke iskoristile i serijom 10:1 otišle na velikih 15:5. Trener Keča iskoristio je obje minute odmora, zarotirao i postavu te nakratko uspio zaustaviti seriju gošći. Karlovčanke su s tri uzastopna pogotka smanjile na 15:8, no onda su ponovo loše odigrale završnicu poluvremena i Ivanićanke su otišle na odmor s +11 (19:8).

Početkom nastavka u igru je ušla Bačić i dala prijeko potrebnu energiju domaćoj ekipi. Počele su Karlovčanke igrati bolje u obrani, efikasnije u napadu i smanjivati prednost gošći. Međutim, još u 50. minuti Ivanićanke su imale velikih 29:20. Onda su ‘školarke’ serijom 5:0 stigle do 29:25 u 54. minuti, a nakon pogotka gošći za +5 (30:25), zabile još tri i polovicom 58. minute došle na samo 30:28. Nažalost, kapetanica Vuković zaradila je isključenje (a nešto ranije isključena je i Peretić), Ivanićanke su zabile sedmerac za 31:28, a domaće s dvije igračice manje nisu uspjele realizirati napad i ugroziti pobjedu gošći.

Kristina Vuković s 11 pogodaka bila je najbolji strijelac domaće ekipe, Bačić je dala 5, Medved 4, Kučinić 3, Stepić i Španić po 2, a Peretić i Korač po 1 gol. Vratarka Keča upisala je 11 obrana.

Karlovčanke su ostale na 8. mjestu ljestvice s 10 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Zagrebu kod drugoplasirane Trešnjevke.