15C° Duga Resa

13C° Ogulin

17C° Ozalj

13C° Slunj

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Drago Gabrić zabio je četiri gola u 5-0 pobjedi Zagore iz Unešića u utakmici Treće HNL Jug protiv OSK-a iz Otoka. Prvi gol zabio je u petoj minuti, a već u 25. došao je do drugog. Hat-trick je postigao u 58. minuti, a u 78. minuti je zabio i četvrti. Željko Sablić zaključio je priču golom u sudačkoj nadoknadi. Gabrić danas slavi 35. rođendan. Gabrić je za A selekciju hrvatske reprezentacije skupio pet utakmica. Debitirao je 14. studenog 2011. u prijateljskoj utakmici protiv Lihtenštajna (5-0) u Vinkovcima. Jedini gol zabio je u 2-0 pobjedi nad Walesom, također u prijateljskoj utakmici. Ma kakva mirovina: Gabrić dao četiri komada u Trećoj HNL Jug Pjevačica se tijekom emisije pojavila u nekoliko različitih kombinacija uz razne frizure no, outfit s neobičnim šeširom se definitivno najviše istaknuo Šuput šokirala outfitom u prvoj epizodi 'Supertalenta', na glavi nosila šeširić s dugačkim perjem Čak 77 posto glasača odobrilo je pobačaj do 12. tjedna trudnoće. Ženama koje pobace dosad su prijetile tri godine zatvora, a onima koji izvrše zahvat dvostruko više Povijesni referendum: Država poznata po snažnoj katoličkoj tradiciji legalizirala pobačaj Napoli je i dalje jedina momčad Serie A koja se može pohvaliti savršenim učinkom na startu nove sezone. Momčad Luciana Spallettija igra fantastično ove sezone, a do šest pobjeda je stigla uz briljantnu gol razliku 16-2. U 6. kolu Napoli je na stadionu Diega Armanda Maradone pobijedio Cagliari 2-0 i time ostvario šestu pobjedu koja ga je vratila na vrh ljestvice. U 11. minuti goste sa Sardinije je probio Osimhen, dok je u 57. minuti Insigne realizirao jedanaesterac za mirnu i rutinsku pobjedu Napolija. Cagliari je i dalje bez pobjede te na pretposljednjem mjestu ljestvice, a ovo 6. kolo bit će zaokruženo u ponedjeljak utakmicom Venezije i Torina. Pa tko ga može zaustaviti? Sjajni Napoli ima šest od šest!

Jače i od koronavirusa: Karlovčanke uzele tri boda u Umagu i ponovo zasjele na vrh ljestvice

Čak pet igračica karlovačke ekipe preboljelo je zarazu koronavirusom, a zadnju prvenstvenu utakmicu odigrale su još 21. studenog.

Vrlo bitnu pobjedu ostvarile su odbojkašice Karlovca večeras u Umagu. U susretu 11. kola Prve hrvatske lige bile su bolje od domaće ekipe Umaga rezultatom 3:0 u setovima.

Iako je domaća ekipa tek devetoplasirana na ljestvici, prošlotjednom pobjedom u Zagrebu nad Don Boscom pokazala je da nije bezazlen protivnik. A Karlovčanke su uoči ovog gostovanja bile u prilično teškoj situaciji. Zbog prodora koronavirusa u ekipu, prvenstvenu utakmicu nisu odigrale gotovo mjesec dana, na treninzima nisu bile komletne, radilo se koliko se moglo, a zarazu je preboljelo čak pet igračica. Međutim, večeras su ponovo pokazale karakter, pogotovo u prvom setu, koji je bio i ključan na putu prema sedmoj uzastopnoj ovosezonskoj pobjedi.

Da je cjelokupna situacija s koronavirusom ostavila traga na karlovačkoj ekipi, vidjelo se na početku utakmice. Umažanke su povele 6:0 i trener Goran Zec potrošio je obje minute odmora kako bi zaustavio njihovu seriju i probudio svoje igračice. Naše su odbojkašice konačno proigrale i počele topiti prednost domaćih te ih rezultatski sustigle kod 14:14. Imale su Umažanke nakon toga 18:15 i 19:16, a Karlovčanke poravnale na 19:19 i 20:20. Dva uzastopna poena potom su pripala domaćoj ekipi (22:20), ali Karlovac je odgovorio serijom 4:0 i došao do dvije set lopte (24:22). Prvu su domaće spasile, no drugu su karlovačke odbojkašice realizirale za 25:23 i početno vodstvo u setovima.

Dobitak seta podignuo je Karlovčanke, pogotovo psihološki, pa su u nastavku susreta zaigrale bitno bolje. Drugi set otvorile su vodstvom 3:0 i 6:3, a ključnu seriju napravile su kod 9:7. S pet uzastopnih poena podigle su prednost na 14:7, Umažanke su se malo primakle na 14:10, ali novom serijom 5:1 Karlovčanke odlaze na velikih 19:11 i uz manje probleme završavaju set s 25:20.

Vodstvom 8:3 otvorile su naše odbojkašice treći set i odmah domaćima dale do znanja da žele susret riješiti u tri seta. Smanjile su potom Umažanke na 10:8, a odbojkašice trenera Zeca odgovorile serijom 4:0 i bijegom na 14:8. Nakon još jednog smanjenja domaćih (14:10), Karlovčanke odlaze na 17:10 i praktički slamaju otpor umaške ekipe. Uskoro podižu vodstvo na 22:13 i završavaju susret s 25:17.

Sedmom uzastopnom pobjedom karlovačke su se odbojkašice ponovo popele na vrh ljestvice s maksimalnim 21 bodom, dva više od Mladosti II i Osijeka II. Za srijedu će pokušati dogovoriti odigravanje odgođene domaće utakmice 9. kola protiv Osijeka II, ukoliko će cjelokupna situacija to dopustiti.

Željezničar i dalje maksimalan, Obrtnik preokretom do pobjede nad Mostanjem 1949