– S predsjednikom stranke, skorašnjim hrvatskim premijerom Andrejom Plenkovićem razgovarao sam još ljetos i odbio sam takvu mogućnost. Ja sam gradonačelnik grada Karlovca i saborski zastupnik i to će tako biti, rekao je Jelić.
Ulazak u Vladu za njega nije opcija.
– Ništa od toga nije realistično. Davno prije smo razgovarali dok još uopće nije bilo izvjesno tko će dobiti izbore. U tim trenucima nije se moglo uopće spoznati da bi to mogla biti Hrvatska demokratska zajednica, ali već i tada sam bio uvjeren u našu pobjedu i da ćemo preuzeti odgovornost za Hrvatsku. Ovaj puta će moja odgovornost biti i dalje na istoj poziciji u gradu Karlovcu, ali pridodano kao saborski zastupnik, dodao je Jelić.
Pitanje hoće li netko drugi u Vladu iz Karlovca i Karlovačke županije nije želio komentirati.
– Nemam te podatke u ovom trenutku, ne bih se htio istračavati, kratko je rekao.