21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Još jedna razočaravajuća gostujuća partija Karlovca 1919, u Petrinji odigrao bez pogodaka s domaćom Mladosti

‘Plavo-bijeli’ su od 79. minute igrali s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Ilija Bagarić.

Nogometaši Karlovca 1919 nastavili su danas u Petrinji seriju razočaravajućih gostujućih nastupa u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 13. kola s pretposljednjom Mladosti odigrali su neodlučeno 0:0.

Osim što je bila na pretposljednjem mjestu ljestvice, domaća momčad je do ovog susreta postigla najmanje pogodaka u ligi, samo šest, a primila najviše, čak 32. No, ni Karlovčani se, barem što se gostujućih utakmica tiče, nisu imali čime pohvaliti – u dosadašnjih pet osvojili su samo jedan bod uz jedan postignuti pogodak. I današnja utakmica završila je potpuno u skladu s navedenim činjenicama. Karlovac 1919 je bio bolji protivnik, ali premalo konkretan, a ono malo prilika što je stvorio, nije uspio pretvoriti u pogodak.

Pamić nije mogao računati na Pausića, Sušilovića, Kristaja i sina Zvonka pa je utakmicu započeo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Oršolićem, Olmom i Knezovićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Zavalićem i Mićunovićem u sredini te Cahanijem, Čakarićem i Bagarićem u napadu. U 9. minuti Cahani je, nakon ubačaja Bagarića, glavom tukao pored gola. U 20. minuti, nakon ubačaja iz kuta, lopta je pogodila u ruku jednog domaćeg igrača, ‘plavo-bijeli’ su tražili kazneni udarac, ali sudac Jović iz Zagreba se nije oglasio. Četiri minute kasnije Papić je promašio vrata Karlovca 1919 nakon ubačaja iz kuta pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U 54. minuti Mićunović je lijepo opalio s 25 metara, ali preko grede. U 65. minuti Pamić umjesto Cahanija ubacuje Mamića, a tri minute kasnije Bagarić s 25 metara puca u vanjski dio mreže. U sljedećoj minuti domaći su odigrali dobru kontru, ali Bužanić nije bio precizan, a u 73. Bagarić pada u kaznenom prostoru Mladosti, ali sudac Jović nije ništa dosudio. U 74. minuti Prpić i Dadić ulaze umjesto Knezovića i Mićunovića, a pet minuta kasnije Bagarić još jednom pada u šesnaestercu domaćih, a Jović mu pokazuje žuti karton za simuliranje, što je karlovačkom krilu bio drugi pa su ‘plavo-bijeli’ ostali s igračem manje. Unatoč tome, u završnici susreta stvorili su dvije velike prilike, ali nisu uspjeli doći do pogotka. Prvo se Marinić našao sam pred vratima Jelavića i promašio glavom, a onda je u 90. minuti i Prpić bio sam pred domaćim vratarom, ali niti on nije našao put do mreže.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Maksimira.