Još se ne zna je li voda u dugoreškom prstenu ispravna za piće, još vrijedi preporuka o zabrani za piće
Danas je ponovljeno uzorkovanje, analizu radi ZjZKA . Po dobivanju rezultata javnost će odmah biti obaviještena. Do tada vrijedi preporuka o zabrani korištenja vode.
Još se ne zna je li voda na području dugoreškog prstena za ljudsku uporabu odnosno za piće.
Podsjetimo, prije 4 dana VIK je izvijestio da voda nije dobra odnosno da postoje povišeni parametri: voda je na području općina Netretić, Bosiljevo i naselja: Kozalj Vrh, Dvorjanci, Mrežnički Venac, Donji Zvečaj, Gornji Zvečaj zabranjena za ljudsku potrošnju od 14. kolovoza. Radi se o vodocrpilištu Završje.
Što je s vodom danas, nije poznato.
VIK je odgovorio: Danas je ponovljeno uzorkovanje, analizu radi ZjZKA . Po dobivanju rezultata javnost će odmah biti obaviještena. Do tada vrijedi preporuka o zabrani korištenja vode.
Više o temi vode na području dugoreškog prstena čitajte ovdje.