-5C° Duga Resa

-5C° Ogulin

-6C° Ozalj

-7C° Slunj

Elizabeth se u svijet glume probila 2011. kada je glumila u triler drami 'Martha Marcy May Marlene' , za koju je bila nominirana za filmsku nagradu Critics 'Choice za najbolju glumicu 'Bilo je zastrašujuće odrastati u sjeni sestara, imale su pažnju...' Američke vlasti zabrinute su zbog desničarskih skupina i rasističkih ekstremista koji prijete prosvjedima zbog Bidenove izborne pobjede i očekuju nerede na dan inauguracije Uhićen s lažnom akreditacijom, imao je pištolj i 500 metaka U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola Bundeslige Stuttgart je na svom stadionu protiv Borussije Mönchengladbach odigrao 2-2, a domaćini su do remija došli iz penala u šestoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli u 35. minuti iz penala kojeg je skrivio hrvatski nogometaš Borna Sosa. Siguran realizator bio je Lars Stindl. Sosa se iskupio u drugom poluvremenu kada je u 58. minuti nakon njegovog ubačaja Nicolás González pogodio za 1-1. No, Borussia Mönchengladbach je ponovno povela u 61. minuti, a strijelac je bio Denis Zakaria. Ipak, u šestoj minuti sudačke nadoknade Silas Wamangituka iz penala donosi Stuttgartu remi 2-2. Sosa skrivio penal pa asistirao treći put u posljednjih šest kola Sve je pažljivo isplanirao. Koristio je situaciju i bile smo u šoku. Uvijek smo imale osjećaj da je negdje u blizini. Nije ostavljao prostor da se posumnja kako se događa nešto toliko užasno, ispričala je glumica Glumica (25) optužila vlasnika škole glume (68): 'Silovao me kad sam imala 17, nisam jedina'

Sport TAEKWONDO Podijeli

Josip Vuljanić zlatni na Bistra Openu, kriterijskom turniru za juniorsku rang listu

Na tri turnira županijski su predstavnici ukupno osvojili 12 zlatnih, 12 srebrnih i 9 brončanih medalja.

Tekvandoist Karlovca Josip Vuljanić izborio je zlatnu medalju na 9. Bistra Openu u Zagrebu, kriterijskom turniru za juniorsku rang listu, a naši županijski borci u juniorskim su kategorijama osvojili još po dva srebra i bronce.

Vuljanić je do najviše stepenice pobjedničkog postolja došao u kategoriji juniora do 78 kg ubilježivši dvije pobjede, dok su još po dva srebra i bronce osvojene bez pobjeda. Srebrne medalje pripale su Sandru Tuškanu (juniori do 55 kg) iz karlovačke Prane i Tomislavu Štefancu (juniori do 68 kg) iz Karlovca, a brončane Luciji Polović (juniorke do 59 kg) iz Duge Rese i Ani Vuljanić (juniorke preko 68 kg) iz Karlovca.

Na spomenutom natjecanju naši su županijski borci u ostalim kategorijama osvojili još dvije zlatne, četiri srebrne i pet brončanih medalja. Zlata su izborili Jakov Bogović (mlađi kadeti do 33 kg – 2 pobjede) iz Ozlja i Tea Trupković (kadetkinje do 44 kg – 2 pobjede) iz Duge Rese, srebra Antonijo Šnajder (mlađi kadeti do 33 kg – 2 pobjeda) iz Ogulina, Ema Brnardić (mlađe kadetkinje do 33 kg – 1 pobjeda) iz Prane te Dalija Bunčić (mlađe kadetkinje do 36 kg – 1 pobjeda) i Đorđe Bunčić (kadeti do 41 kg – 2 pobjede) iz Karlovca, a bronce Ivano Belavić (mlađi kadeti do 47 kg – bez pobjede), Nela Trupković (mlađe kadetkinje do 27 kg – bez pobjede) i Lara Križanić (kadetkinje do 51 kg – 1 pobjeda) iz Duge Rese, Josip Šnajder (kadeti do 45 kg – 2 pobjede) iz Ogulina i Leona Grubiša (kadetkinje do 37 kg – bez pobjede) iz Karlovca.

Jakov Bogović iz Ozlja proglašen je najboljim mlađim kadetom, Josip Vuljanić iz Karlovca najboljim juniorom turnira, a Karlovac je bio najbolji u ukupnom poretku juniora.

Još osam odličja izborili su županijski predstavnici u tehničkim formama, u kojima je Karlovac ekipno zauzeo 2. mjesto. Zlatnim odličjima okitili su se Paula Petrić i Danijel Bešić iz Karlovca te Dora Černelić iz Duge Rese, srebrnim Stela Brezović i Luka Bencetić iz Karlovca te Tena Naglić i Ivan Klarić iz Prane, a brončanim Mateja Kasunić iz Duge Rese.

9. Bistra Limač kup: Bruno Latin i Luka Lukunić zlatni

Istovremeno se održao i 9. Bistra Limač kup, turnir za mlađe borce, na kojem su županijski predstavnici osvojili dvije zlatne, dvije srebrne i jednu brončanu medalju. Najuspješniji su bili Ozljani Bruno Latin (limači A do 28 kg – 3 pobjede) i Luka Lukunić (kick M2 – 3 pobjede), koji su proglašeni i najboljim borcima turnira kod limača A i u muškom kicku. Srebra su pripala Miji Paranos (limačice A do 24 kg – bez pobjede) i Niki Petrić (limačice B do 20 kg – bez pobjede) iz Karlovca, a bronca Andreju Čoviću (limači A do 28 kg – bez pobjede) iz Prane.

Karlovčani su osvojili 3. mjesto kod limačica B, a Ozljani istu poziciju u muškom kicku.

Ozljanima četiri zlata u Lekeniku: Ana Horvatić i Bruno Latin najbolji limači turnira

Mladi borci Tekwondo kluba Ozalj vrlo uspješno su proteklog vikenda nastupili i na Lekenik Openu. Sva četiri ozaljska predstavnika osvojili su zlatne medalje: Bruno Latin (limači do 27 kg – 2 pobjede), Ana Horvatić (limačice do 24 kg – 2 pobjede), Luka Marković Ficko (kadeti do 61 kg – 2 pobjede) i Antonia Šiljevinac (mlađe kadetkinje do 43 kg – 1 pobjeda).

Ana Horvatić i Bruno Latin proglašeni su najboljim limačima turnira.

ODBOJKA

Pobjedom u Rijeci nad Drenovom karlovačke se odbojkašice vratile na vrh ljestvice