Današnja temperatura mogla bi doseći i 16 stupnjeva, a slično vrijeme nastavit će se do nedjelje. Bit će relativno toplo za ovo doba godine, tu i tamo moguća je poneka kap kiše.
Upravo zbog južine na oprezu moraju biti kronični bolesnici, ali i svi ostali ako se malo drugačije osjećaju ovih dana. Tipični simptomi osjetljivosti na vremenske promjene su osjećaj mučnine, depresivno stanje, vrtoglavica, glavobolja, migrena, visok ili nizak krvni tlak te opća tjelesna slabost i neobjašnjiv umor. Nezanemarivi su i “pratioci” poput pojačane osjetljivosti, osjećaja nelagode i pospanosti, a nerijetko se javlja i mišićna bol te bol u zglobovima, kao i osjetno pogoršano stanje kod kroničnih bolesnika. Također, u skupinu tegoba spadaju i razdražljivost, hirovite promjene raspoloženja, te pojačano lupanje srca.
Svi pobrojani simptomi javljaju se u razdoblju od 24 do 48 sati prije vremenske promjene, a mogu se manifestirati oko dan ili dva.