13C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Kadeti Duge Rese četvrti na Prvenstvu Hrvatske, Filip Maletić pojedinačno sedmi

Za brončanim DUB-om iz Malinske Dugorešani su zaostali 2.9 krugova.

Ekipa Streljačkog kluba Duga Resa osvojila je četvrto, a Filip Maletić 7. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u gađanju zračnim oružjem po međunarodnom ISSF programu za kadete održanom u subotu u Čakovcu.

U disciplini zračna puška 2×10 hitaca 10 metara dugoreška je ekipa, u sastavu Filip Maletić, Matej Merkaš i Dino Plavetić, pogodila ukupno 570.8 krugova i osvojila 4. mjesto, iza Bjelovara (581.3), solinskog Dalmacijacementa (575.4) i DUB-a iz Malinske (573.7).

U pojedinačnoj konkurenciji Maletić se kao sedmi plasirao u finalno gađanje s pogođenih 197.3 krugova i zadržao tu poziciju, Merkaš je bio 31. sa 187.1, a Plavetić je zauzeo 32. mjesto sa 186.4 krugova.

Uvjerljive domaće pobjede Ogulina i Slunja, Vatrogasac osigurao naslov prvaka 2. ŽNL