25C° Ogulin

24C° Ozalj

24C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Kadeti Duge Rese državni doprvaci u gađanju serijskom zračnom puškom 2×10 hitaca, Filip Maletić pojedinačno peti

Mladi Dugorešani pogodili su samo jedan krug manje od pobjedničke ekipe Bjelovara 1874.

Ekipa Streljačkog kluba Duga Resa okitila se naslovom državnog doprvaka u gađanju serijskom zračnom puškom u disciplini 2×10 hitaca na Prvenstvu Hrvatske za kadetkinje i kadete održanom jučer u Valpovu.

U kategoriji kadeta nastupilo je 25 ekipa, a Dugorešani, za koje su pucali Filip Maletić, Matej Merkaš i Dino Plavetić, osvojili su 2. mjesto s ukupno pogođenih 553 kruga, jednim manje od pobjedničke ekipe Bjelovara 1874, odnosno tri više od trećeplasiranih Križevaca 1252.

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji nastup ostvario je Maletić, koji se sa 187 krugova kao sedmi plasirao u finale te na koncu zauzeo 5. mjesto. Merkaš je sa 184 pogođena kruga zauzeo 12. mjesto, Plavetić 22. poziciju (182 kruga), a najmlađi Marko Neralić, kojemu je to bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske, sa 157 pogođenih krugova plasirao se na 99. mjesto.