6C° Ogulin

5C° Ozalj

6C° Slunj

Kakav podvig Slunjana: bez jedanaestorice igrača uzeli sva tri boda u Donjoj Stubici!

Pogotke za veliku pobjedu ‘bijelih’ postigli su Ivan Krizmanić u 58., Petar Radočaj u 63. i 83., te David Bićanić u 93. minuti.

Veliki podvig napravili su nogometaši Slunja u današnjoj utakmici 23. kola Četvrte lige Središte odigranoj u Donjoj Stubici. U vrlo desetkovanom sastavu, bez čak 11 igrača, pobijedili su do ovog kola šestoplasiranu domaću momčad Stubice rezultatom 4:3!

Božičević, Požega, Marin Turkalj, Piršić, Barić, Plivelić, Abrlić, Matanić, Jurčević, Štefanac i Paulić nisu bili na raspolaganju treneru Daliboru Sabljaku za današnju utakmicu. Slunjani su doputovali u Donju Stubicu sa samo 14 igrača, ali i u tako krnjem sastavu odigrali su angažiranu i borbenu utakmicu, s puno zalaganja, pa su na koncu nagrađeni punim plijenom. Katić, Matovina, Fran Cindrić, Radočaj, Bauman, Kučinić, Mance, Bićanić, Krizmanić, Salopek i Špoljarić činili su startnu jedanaestoricu, a Mihael Cindrić, Valentić i Pandža čekali su svoju priliku na klupi. Iako je nezahvalno bilo koga izdvajati, ipak treba spomenuti Katića, koji je pružio sjajnu partiju na vratima, unatoč trima primljenim pogocima, te Petra Radočaja, po vokaciji stopera, koji je danas igrao na poziciji zadnjeg veznog i postigao dva pogotka.

Domaćin je poveo u 14. minuti preko Drempetića, a kada se činilo da će se na odmor s minimalnom prednošću Stubičana, Landripet je zabio za 2:0. U vrlo uzbudljivom, hičkokovskom nastavku, Slunjani su u 58. minuti preko Ivana Krizmanića smanjili i taj pogodak bio je ključan na putu prema velikom preokretu. Samo pet minuta kasnije Petar Radočaj izjednačuje, a kod rezultata 2:2 sudac Novak iz Zagreba, dojma smo, oštetio je Slunjane za kazneni udarac. Sabljak potom umjesto Salopeka i Krizmanića ubacuje Pandžu i Valentića. U 82. minuti Čekolj domaćima donosi novu prednost i malo tko se u tim trenucima nadao da ‘bijeli’ imaju snage za novi povratak. Međutim, već u sljedećoj minuti Radočaj svojim drugim golom ponovo poravnava rezultat, u 89. minuti Mihael Cindrić ulazi umjesto Frana Cindrića, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Slunjani dolaze do pobjede. Valentić je izbacio Davida Bićanića oči u oči s vratarom Đurđekom, a ovaj pogodio suprotni gornji kut za 3:4 i sva tri boda.

U sljedećem kolu Slunj na igralištu Zubac dočekuje momčad Lukavca.

MOST ZA RAZVOJ GAZE

Most Gaza – Banija nije izmišljotina: Isplaniran je još 1959., a i sada je u GUP-u Karlovca