1C° Duga Resa

4C° Ogulin

0C° Ozalj

0C° Slunj

Kakav propust: Varaždinkama istekao liječnički, Karlovčanke osvojile bodove bez borbe

Odbojkašice Plavog zmaja doživjele su domaći poraz od Don Bosca rezultatom 3:1 u setovima.

KARLOVAC, DUGA RESA – Umjesto derbija 20. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige između četvrtoplasiranog Karlovca i vodećeg Kitra Varaždina, večeras smo u Sportskoj dvorani svjedočili nevjerojatnom propustu koji će Varaždinke vjerojatno stajati naslova prvakinja.

Sve je u dvorani bilo spremno za okršaj u kojem su domaće igračice tražile ‘skalp’ lidera lige, a gošće nove bodove kojima bi se dodatno primakle naslovu prvakinja. A onda se dogodio šok! Rutinskim pregledom sportskih iskaznica igračica uoči dvoboja, delegat Zdravko Hranić je uočio da čak osam igračica Kitra Varaždina nema pravovaljani liječnički pregled, odnosno da im je istekao. Kako su samo četiri igračice varaždinske ekipe imale pravo nastupa, sukladno pravilima, utakmica nije odigrana i bit će registrirana rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) za Karlovac.

Šokiralo je to i karlovačkog trenera Gorana Zeca, koji je pokušao utješiti u tom trenutku vjerojatno ‘najžalosnijeg čovjeka na svijetu’, gostujućeg mu kolegu Ivicu Đolongu. Naime, Varaždinke su do ovog kola bile vodeće s dva boda više od drugoplasiranog Dinama i tri utakmice su ih dijelile od naslova prvakinja. I zbog ovog nevjerojatnog propusta kluba, koji nije na vrijeme produžio liječnički pregled igračicama, vrlo će vjerojatno ostati bez titule. Čak i ako ih Savez dodatno ne kazni oduzimanjem boda, Dinamo će vrlo vjerojatno sutra osvojiti sva tri boda u domaćem ogledu s Vrbovcem i preuzeti vrh ljestvice, a kako u zadnja dva kola igra s Don Boscom i Siskom, teško je vjerovati da će propustiti pruženu priliku.

Domaći poraz Plavog zmaja od zagrebačkog Don Bosca

Odbojkašice Plavog zmaja danas su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’, u utakmici 20. kola, poražene od zagrebačkog Don Bosca s 3:1 u setovima. Nekompletne Dugorešanke dobro su odigrale prva dva seta, ali nakon gubitka drugog su pale u igri pa su gošće preokrenule i odnijele pobjedu.

U prvom setu ‘zmajice’ su povele 16:10 i činilo se da će ga osvojiti bez većih problema. Zagrepčanke su ih sustigle kod 20:20, ali su Dugorešankle uzele sljedeća tri poena, povele 23:20 i uzele set s 25:21. Drugog su otvorile vodstvom 10:4, a gošće su serijom 10:3 preokrenule na 14:13. U završnici seta domaće su ponovo povele 22:21 i 23:22, Zagrepčanke s dva uzastopna poena došle do set lopte (24:23), Dugorešanke je obranile, ali ne i sljedeću i s 26:24 Don Bosco je poravnao.

Gubitak seta utjecao je na psihološku stabilnost pomlađenih ‘zmajica’, koje u nastavku susreta više nisu igrale kao u prva dva seta. U treći su Zagrepčanke krenule sa 4:0, otišle na visokih 18:8 i glatko ga završile s 25:13. A u četvrtom su Dugorešanke dobro igrale do vodstva 14:10, a onda su gošće serijom 10:3 preokrenule na 20:17 i završile utakmicu s 25:19.

Nakon 20. kola Karlovac će ostati na 4. mjestu ljestvice s 37 bodova, a Plavi zmaj na sedmom s 28. U pretposljednjem kolu Karlovčanke gostuju kod Neba, a ‘zmajice’ u Sisku.

‘Školarke’ u vrlo tvrdoj utakmici u Puli minimalno poražene od Arene i jesen okončale na 6. mjestu ljestvice