23C° Duga Resa

21C° Ogulin

24C° Ozalj

22C° Slunj

Kakav triler! Karlovčani prosuli 8 pogodaka prednosti pa u završnici ipak došli do oba boda protiv Umaga

Pogocima Hrvojevića i Rukavine, Karlovčani su u završnici ipak došli do pobjede.

U neobičnoj i vrlo neizvjesnoj utakmici 11. kola skupine A Paket24 Premijer lige, odigranoj večeras u Sportskoj dvorani, rukometaši Karlovca pobijedili su momčad Umaga rezultatom 25:23 i prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Bila je to utakmica koja se ne viđa baš svaki dan. I jednima i drugima vrlo bitna, pogotovo Karlovčanima, koji su nanizali četiri negativna rezultata. Trenerica Rašić nije mogla računati na Negrana, Crnkovića, Bačića i Bosiljevca i taj manjak rotacije se itekako osjetio. Nakon vrlo tvrdog i izjednačenog prvog dijela, Karlovčani su odigrali fenomenalnih 14 minuta nastavka i otišli na 8 pogodaka prednosti. I onda stali. Umažani su velikom serijom izjednačili, ali u samoj završnici domaći su ipak uspjeli iščupati oba boda.

Izuzetno tvrdo bilo je prvo poluvrijeme. U 10. minuti rezultat je bio 2:1 za goste, Karlovac je promašio dva sedmerca, a prvi gol iz igre postigao u 15. minuti preko Dominika Smojvera za 3:2. U 21. minuti domaći su imali +2 (8:6) pa su Umažani s tri uzastopna gola preokrenuli na 9:8, a onda kod 10:9 za goste Ćuzović dobiva crveni karton zbog vrlo grubog starta na Mrljaka. Hrvojević zabija sedmerac pa se na odmor odlazi s 10:10.

I onda Karlovčani 14 minuta nastavka igraju kao iz bajke. Maksimalno su stisnuli obranu, bili efikasni u napadu i u 44. minuti dolaze do velikih 21:13. Zaista se u tom trenutku činilo da je utakmica u potpunosti riješena jer gosti su djelovali razbijeno. Međutim, tada kao da je netko, kako se to sportskim žargonom voli kazati, u dvorani ugasio svjetlo. Karlovčani su ‘nestali’ s parketa, nisu mogli do pogotka, Umažani su krenuli u seriju, napravili 9:1 i u 56. minuti izjednačili na 22:22. U sljedećoj Dominik Smojver zabija za novo vodstvo Karlovca, a onda Prezelj upisuje dvije obrane u istom napadu Umažana, a 49 sekundi prije kraja Hrvojević iz vrlo malog kuta s krila, sjajnom frkanom loptom, pogađa za 24:22. Pola minute prije kraja gosti smanjuju i kreću u presing, ali Rukavina im bježi i potvrđuje pobjedu.

Leon Hrvojević sa 6 pogodaka bio je prvi strijelac domaće ekipe, braća Smojver su dali po 5, Mrljak i Rukavina po 4, a Frketić 1 gol. Raspoložen je bio i Prezelj na vratima s 11 obrana.

Nakon 11. kola Karlovac će se popeti na 3. ili 4. mjesto ljestvice s 10 bodova, ovisno o ishodu sutrašnjeg dvoboja Dubrave i Rudara, a u sljedećem kolu gostuju kod aktualnog prvaka PPD Zagreba.