Zašto je tome tako, direktor Nikola Car objašnjava: – Zbog javne nabave. Potpisali smo ugovor na dvije godine s firmom koja je bila povoljnija i tako je odlučeno. Sve je tu čisto.
Ugovor je s PDV-om "težak" 494 tisuće kuna za spomenute dvije godine, a počeo je teći s prvim danom veljače ove godine.
Direktor Komunalnog ne vidi ništa sporno u tome što vozila do točenja goriva na izabranoj crpki moraju prijeći 11,5 kilometara u jednom smjeru budući je, ponavlja, riječ o najpovoljnijoj opciji. Odgovara i da nikakvih "posrednika" nije bilo u igri kada se odlučivalo o boljem ponuđaču.
– Formirana je komisija, sve je tu legalno. Mi smo zatražili ponude u krugu 15 kilometara od firme i pristigle su tri, od čega je izabrana bila naravno, najpovoljnija, objašnjava Car.