Svetu misu predvodio je mons. Vlado Košić s biskupom Ivanom Šaškom, preč. Markom Kovačem, biskupskim vikarom za vjernike laike Zagrebačke nadbiskupije i mons. Antunom Senteom ml., rektorom Svetišta.
U misnom slavlju sudjelovali su i Damir Mandić, gradonačelnik Karlovca i Jadranka Žarković-Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, a pjesmom ga je uveličao zbor Nacionalnog svetišta pod vodstvom Jelene Mužar Smenderovac i uz orguljsku pratnju Krešimira Klarića.