17C° Duga Resa

18C° Ogulin

17C° Ozalj

16C° Slunj

Kapa dolje, djevojke! Karlovačke odbojkašice u dramatičnoj utakmici slavile nad Dubrovčankama

Karlovčanke su u odlučujućem petom setu gubile 14:11, ali uspjele su preokrenuti na 16:14 i doći do pobjede.

KARLOVAC – U nevjerojatno dramatičnoj utakmici 15. kola Prve hrvatske lige, odigranoj večeras na parketu Sportske dvorane, odbojkašice Karlovca pobijedile su četvrtoplasiranu ekipu Dubrovnika s 3:2 u setovima.

Kapa dolje svim igračicama trenera Gorana Zeca jer večeras su dokazale da su nevjerojatno napredovale u odnosu na početak sezone, pogotovo u karakternom smislu. Još u listopadu i studenom pisali smo o gubljenju tijesnih setova i nedostatku koncentracije u ključnim trenucima utakmica, a večeras su se protiv kvalitetnih Dubrovčanki izvukle iz izgubljene situacije i na koncu došle do dva boda. Svaka igračica koja je ulazila u igru davala je ekipi dodatni poticaj, mijenjala ritam igre, a u samoj završnici, kada Karlovčankama na ruku nisu išle dvije diskutabilne odluke sutkinje Stipaničev Matečić, kao da je u njima proradio i inat.

Problemi s prijamom servisa u karlovačkim redovima obilježili su početak utakmice. Gošće su povele 11:3 i trener Zec morao je potrošiti obje minute odmora kako bi prekinuo dominaciju Dubrovčanki. Domaće su se uspjele konsolidirati, ali konstantno su bile u rezultatskom zaostatku. U završnicu seta gošće su ušle s vodstvom 21:16 i činilo se da će bez većih problema doći do prve dionice susreta. Međutim, Karlovčanke su poravnale na 22:22 i zakomplicirale situaciju, ali sljedeća dva poena pripala su Dubrovčankama, koje su došle do dvije set lopte (24:22). Ella Badanjak dobrim napadom spašava prvu, Dubrovčanke pucaju smeč izvan terena za 24:24, a onda Sanja Belobaba odličnim servisom donosi Karlovčankama set loptu (25:24). Belobaba novi servis šalje u mrežu, ali Badanjak novim odličnim napadom donosi drugu set loptu (26:25). Dubrovčanke dobrim napadom poravnavaju, ali u sljedećem napadu pucaju smeč izvan terena i domaće stižu do treće set lopte (27:26). I onda na set loptu sutkinja Stipaničev Matečić donosi odluku da je Dora Vrbanić dirala loptu dok je još bila na gostujućoj strani mreže, Dubrovčanke izjednačuju, a u sljedeća dva domaća napada blokiraju i Badanjak i Doroteu Kolaković i dolaze do seta (29:27).

Dva tijesna seta otišla na karlovačku stranu

Gubitak seta nije demoralizirao Karlovčanke, koje su odlično otvorile drugi i povele 5:0. Vodile su i 12:6, ali onda su ih gošće počele sustizati. Od 15:13 za Karlovac, Dubrovčanke su preokrenula na 17:16, ali samo zakratko. Naše igračice ponovo su vratile prednost (22:19), Dubrovčanke poravnale na 22:22, a kod 23:22 Vrbanić odličnim servisom donosi set loptu (24:22). Gošće spašavaju prvu, ali na drugu Tjaša Malnar zabija napad za 25:23 i poravnanje u setovima.

Loše su Karlovčanke ušle u treći set i Dubrovčanke su povele 14:7. Međutim, domaće su u nastavku seta dignule razinu igre, prvo poravnale na 17:17, a onda došle do prednosti 21:19. Kod 23:20 gošće uzimaju dva poena i smanjuju na 23:22, ali Badanjak dobrim napadom donosi set loptu (24:22). Dubrovčanke kvalitetnim napadom spašavaju prvu, ali na drugoj pucaju smeč izvan terena i Karlovčanke s 25:23 dolaze do 2:1 u setovima.

Kad su domaće igračice u četvrtom setu povele 10:4, činilo se da nezadrživo jure po sva tri boda. Međutim, tada je nastupilo razdoblje prilične dekoncentracije u igri Karlovčanki, koje su griješile u seriji i Dubrovčanke su velikim nizom 8:0 preokrenule na 12:10. Konsolidirale su se djelomično u nastavku seta domaće, ali nedovoljno da preokrenu set u svoju korist. Dubrovčanke su otišle na 21:16 i s 25:18 odvele utakmicu u peti set.

Sutkinja Stipaničev Matičić iznervirala publiku, Karlovčanke do velikog preokreta

Povele su gošće 2:0 u odlučujućoj igri, a onda je sutkinja Stipaničev Matečić još jednom dosudila našim igračicama igranje loptom s druge strane mreže. Iskoristile su to gošće i povele 5:1. Imale su i 8:4, ali onda su proigrale Karlovčanke i počele ih stizati. Kod 9:8 za Dubrovčanke naša ekipa osvaja poen za poravnanje, ali glavna sutkinja dosuđuje ponavljanje poena iz samo njoj znanog razloga. Izazvalo je to salve zvižduka i negodovanja s tribina dvorane, ali nije pomoglo. Gošće su došle do 14:11 i tri meč lopte. I onda kao da je u Karlovčankama proradio neki inat. Badanjak je zabila smeč za 14:12, potom je Malnar lukavu ‘skuhala’ loptu za 14:13, a pomogle su malo i Dubrovčanke napadom kojeg su poslale van terena za 14:14. U sljedećem napadu gošće još jedan smeč šalju van terena za 15:14 i meč loptu Karlovčanki, a onda Badanjak šalje neugodan servis, kojeg Dubrovčanke ne uspijevaju ukrotiti i karlovačke odbojkašice sa 16:14 dolaze do pobjede.

Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice sa 17 bodova, a već u utorak gostuje kod trećeplasirane ekipe Zadra.