2C° Duga Resa

9C° Ogulin

2C° Ozalj

5C° Slunj

Karlovac 1919 bez čak desetorice igrača uzeo sva tri boda na gostovanju kod Maksimira!

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Roko Prpić, Ilija Bagarić i Ivan Mamić.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu ostvarili drugu uzastopnu pobjedu u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. U utakmici 13. kola nadigrali su domaću momčad Maksimira rezultatom 3:1!

Prošlotjedna domaća pobjeda nad HAŠK-om 1903 dala je dodatno samopouzdanje ‘plavo-bijelima’, koji su danas, iako bitno desetkovani, odigrali dobru utakmicu i zasluženo došli do nova tri boda. Trener Ćuk nije mogao računati na Knezovića, Mićunovića, Pausića, Bencetića, Turkalja, Johu, Kurečkog, Popovačkog, Brumena i Veselića, ali je uspio složiti dobitni sastav. Na vratima je bio Bermanec, u zadnjoj liniji zaigrali su Basar, Vratarić, Maletić i Prpić, sredinu su držali Kelava, Ramić i Marinić, a prema naprijed su prijetili Bagarić, Mamić i Dedijer.

Umjetna trava radila je Karlovčanima probleme prvih 20-25 minuta. Domaćin je preskakao igru dugačkim loptama, u tom razdoblju utakmice bio nešto opasniji, ali kad se karlovačka momčad adaptirala, preuzela je konce igre. U drugom poluvremenu Karlovac 1919 je bio puno bolji protivnik, a da je iskoristio sve prilike koje je stvorio, mogao je iz Zagreba nositi i uvjerljiviju pobjedu.

Domaćin poveo iz kaznenog udarca, Mamiću zbog zaleđa poništen pogodak

Domaćin je poveo u 18. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Zagrepčani su uputili udarac, Bermanec je obranio, no Prpić je uklizao na suparnika i napravio prekršaj za kazneni udarac. Siguran realizator bio je Stjepan Krznar. Još jednu dobru situaciju imali su domaći u 29. minuti. Prenkpalaj je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Bermanec je obranio. Nakon tridesetak minuta igre Karlovac 1919 je pohvatao konce, zaigrao bolje i postao opasan. Nakon jednog protunapada Bagarića i ubačaja s desne strane, Mamić je glavom od grede pogodio mrežu, no pomoćni sudac označio je zaleđe pa je pogodak poništen. Međutim, u 41. minuti ‘plavo-bijeli’ su ipak stigli do poravnanja. Nakon ubačaja iz kuta Marinić je uputio udarac, Javor obranio, no na odbijenoj lopti najbrži je bio Roko Prpić i pogodio za 1:1. Mogli su Karlovčani prije odmora i do preokreta. Odigrali su lijepu akciju po desnoj strani, Bagarić je ubacio, no Kelava je s 10-11 metara pucao pored vratnice.

Dobar ulazak u nastavak ‘plavo-bijeli’ su naplatili već u 52. minuti. Ilija Bagarić krasno je s ruba kaznenog prostora lijevom nogom pogodio gornji desni kut domaćih vrata za 1:2. Šest minuta kasnije Marinić je imao odličnu priliku. Dedijer je ubacio s lijeve strane, no Marinića je malo iznenadila lopta pa je sa samo pet metara promašio vrata. Ćuk je u 61. minuti umjesto Kelave ubacio Čakarića, koji se tek oporavio od ozljede, a u 71. minuti u strijelce se upisao Ivan Mamić. Opalio je s ruba kaznenog prostora i pogodio ‘malu mrežicu’ nemoćnog Javora za 1:3. Tri minute kasnije domaćem vrataru zaprijetio je i Dedijer, ali sa 16-17 metara pucao je zamalo preko grede, a u sljedećoj minuti Mamić je izbio sam pred Javora, našao se u stopostotnoj prilici za četvrti pogodak, no domaći vratar spasio je svoju momčad. U 84. minuti Šprajcer je zamijenio Mamića, a u drugoj minuti sudačke nadoknade stopostotnu priliku imali su Zagrepčani, ali Bermanec je sjajno obranio.

U srijedu Karlovac 1919 igra odgođenu utakmicu u Petrinji s domaćom Mladosti.

GIMNASTIKA

Karlovčanima još 20 odličja u Osijeku, Aaron Funtek dvostruki državni prvak u konkurenciji dječaka