12C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovac 1919 dobro parirao drugoligašu Jarunu, ali u završnici primio pogodak i upisao poraz

Jedini pogodak za ‘plavo-bijele’ postigao je Španjolac Jose Antonio Gomez Hosito u 35. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u trećoj pripremnoj utakmici, poraženi od novog drugoligaša Jaruna rezultatom 2:1.

Iako su pala tri pogotka, bila je to utakmica vrlo slična onoj u srijedu protiv Dinama II – s puno borbenosti, igre između kaznenih prostora i vrlo malo izglednih prilika na obje strane. Karlovčani su dobro parirali domaćinu, koji se bitno pojačao u odnosu na prošlu sezonu, u kojoj je osvojio naslov prvaka Treće hrvatske lige Središte i plasirao u viši rang. Trener Ćuk je nakon susreta bio vrlo zadovoljan angažmanom svojih igrača, a i ovu je utakmicu iskoristio za davanje minutaže svim raspoloživim snagama, pa tako i trojici novih igrača  – Majceniću, Gomezu Hositu i Hassanyju.

Karlovac 1919 je u prvo poluvrijeme krenuo s Bogovićem na vratima, Prpićem, Pausićem, Oršolićem i Vucelićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Pribanićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Čakarićem i Gabrijelom Stepincem prema naprijed. U vrlo siromašnih prvih 45 minuta domaćin je poveo u 27. minuti. Odigrali su dobru akciju po boku, a povratnu loptu s nekih 15 metara Dujmović je smjestio u desni Bogovićev kut. Osam minuta kasnije ‘plavo-bijeli’ su poravnali. Ubačaj Bagarića preletio je na drugu stranu, na kojoj se usamljen našao Gomez Hosito, koji je u međuvremenu zamjenio Stepinca. Španjolac je smirio loptu i onda snažnim udarcem pogodio mrežu za 1:1.

U nastavak su za Karlovac 1919 krenuli Petrović na vratima, Ribar, Vratarić, Knezović i Majcenić odostraga, Dadić, Mićunović i Pamić u sredini te Špoljarić, Gomez Hosito i Hassany prema naprijed, a još su ušli vratar Szczuka i Van Wey. Naši su u drugih 45 minuta pokazali malo prema naprijed, imali su tek jednu solidnu situaciju nakon ubačaja iz kuta, ali pucali su pored gola, ali ni Zagrepčani nisu dali puno više. Bili su blizu pogotka u 67. minuti, kada su iz slobodnog udarca uzdrmali gredu, a u završnici, u 85. minuti, ipak su uspjeli doći do pobjede. Vratar Szczuka obranio je jedan pokušaj iz slobodnog udarca, no na odbijenu loptu natrčao je Brkić i pogodio za konačnih 2:1.

U utorak će Karlovac 1919 odigrati pripremnu utakmicu s kombiniranom momčadi prvoligaša Hrvatskog Dragovoljca, a u srijedu s juniorima Slavena Belupa.