15C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

Karlovac 1919 dominirao nad Dinamom iz Odranskog Obreža, ali izostala realizacija

Umjesto da su dobru igru naplatili s nekoliko pogodaka u gostujućoj mreži, ‘plavo-bijeli’ nogometaši proslavili su Dinamovog vratara Šolčića.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u pripremnoj utakmici, odigrali 0:0 s Dinamom iz Odranskog Obreža, novim članom Treće nogometne lige Centar, u kojoj će u novoj sezoni igrati i ‘plavo-bijeli’.

Bila je to utakmica u kojoj su karlovački nogometaši u potpunosti nadigrali goste, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su kontinuirano napadali i redali prilike, ali ‘nišanske sprave’ danas im nisu bile dobro podešene. Umjesto da su dobru predstavu naplatiti s nekoliko pogodaka u mreži Dinama, proslavili su vratara Šolčića, koji je ponio epitet igrača utakmice.

Šteko, Ribar, Pausić, Bunoza, Gabrijel Stepinac, povratnik Paracki, Budimir, Pamić, Mišćin, Matyazh i Kristaj bili su u početnoj postavi domaćih, koji su već u 4. minuti izradili situaciju za Ribara, no njegov udarac iskosa Šolčić je obranio. U sljedećoj minuti gosti su bili vrlo blizu pogotka, udarac jednog njihovog igrača odsjeo je na vratnici domaćeg gola, i to je bila najbolja prilika gostiju današnjem susretu. U 10. minuti Pamić je zaprijetio s ruba kaznenog prostora, ali Šolčić je još jednom bio na mjestu, kao i u 26. minuti nakon krasnog udarca glavom Matyazha po ubačaju Budimira. Pet minuta kasnije Bencetić je iz solidne situacije opalio pored gola i to je bilo sve od Dinama danas. U 43. minuti nova prijetnja domaćih. Pamić je pucao nakon povratne lopte Ribara, Šolčić upisao novu obranu, na odbijenu loptu stigao je Mišćin i opalio, ali gosti su blokirali.

U 51. minuti Matyazh je, nakon asistencije Budimira, izbio sam pred Šolčića, ali opet je gostujući vratar odlično reagirao, a onda je Pamić krenuo s prvim izmjenama. Između 54. i 63. minute izvadio je iz igre Kristaja, sina Zvonka i Bunozu, a ubacio Soldu, Giljanovića i Srpka. U 67. minuti Matyath je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru i okrenuo se, no njegov udarac gosti su skrenuli u korner. Dvije minute kasnije Soldo je u mat-situaciji, ali gostujući branič uklizavanjem u zadnji tren spašava pogodak, u 70. je Kusanić zamijenio Parackog, a do kraja susreta domaći su imali još pet dobrih pokušaja. Prvo je Budimir snažno tukao s dvadesetak metara, ali Šolčić je obranio, u 79. minuti Matyazh je pogodio gredu, minutu kasnije Soldo je fino loptu spustio za Budimira, ali gosti su njegov udarac skrenuli u korner, a u posljednje dvije situacije Soldo i Matyazh imali su stopostotne prilike, no obojica su pucali ravno u gostujućeg vratara.

Sljedeće subote od 17 sati Karlovac 1919 će u Donjoj Lomnici odigrati ‘generalku’ protiv županijskog ligaša Lomnice.