7C° Karlovac

7C° Duga Resa

7C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovac 1919 eurogolom Filipa Solde bio vrlo blizu pobjede u Dugom Selu, domaćin se spasio u završnici iz kaznenog udarca

Vodeći pogodak za ‘plavo-bijele’ Filip Soldo postigao je u 31., a izjednačio je Slunjski s bijele točke u 88. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Dugom Selu, u utakmici 22. kola Treće hrvatske lige Središte, odigrali neodlučeno 1:1 s domaćom momčadi Dugog Sela.

Dojam nakon današnje utakmice je sličan kao nakon gostovanja kod Bistre. U karlovačkom taboru svi bi vrlo vjerojatno ‘potpisali’ da im je prije utakmice ponuđen bod, a nakon nje ostale žal za izgubljenim punim plijenom. Jer Karlovac 1919 je odigrao dobru i hrabru utakmicu, definitivno bio bliže pobjedi, imao prilike povesti 2:0 i riješiti pitanje pobjednika, a onda ga je u samoj završnici jedan sumnjivi kazneni udarac koštao potpunog uspjeha.

Na ozlijeđene Mićunovića, Basara i Đukića trener Sreten Ćuk nije mogao računati u današnjem dvoboju, a zbog premorenosti nekih igrača odlučio se na još neke izmjene u početnom sastavu. Na vratima je standardno bio Bermanec, u zadnju liniju, uz Prpića, Knezovića i Srpka, ušao je Pausić, u sredini su bili Olmo, Marinić i Mamić, a uz Bagarića, koji se vratio nakon ozljede i odrađenih kartona, prema naprijed su zaigrali Soldo i Pahanić.

Prvi je priprijetio Karlovac 1919 u 4. minuti preko Marinića, koji je dobru akciju kroz sredinu terena okončao udarcem s 20 metara pored gola. U sljedećoj je Slunjski povukao polukontru za domaće, dobro pucao s 25 metara, ali Bermanec je ‘iščupao’ loptu iz donjeg desnog kuta i odbio je u korner. Novu dobru akciju domaći su složili u 10. minuti, Drmić je pucao iskosa s desetak metara, ali u Bermanca. Tri minute kasnije Bagarić je prošao po desnoj strani i pao u kaznenom prostoru u duelu s domaćim braničem, no sudac Marinčević iz Velike Gorice nije se oglasio. Sve do 31. minute nije više bilo uzbuđenja niti na jednoj strani, a onda su ‘plavo-bijeli’ poveli. Marinić je od sredine igrališta povukao akciju, dodao Mamiću, ovaj proslijedio Soldi, koji je s ruba kaznenog prostora odmjerenim udarcem od vratnice postigao krasan pogodak za 0:1. Samo tri minute kasnije Karlovac 1919 je mogao povećati vodstvo. Pahanić je izbacio Mamića oči u oči s domaćim vratarom, no ovaj je obranio. U 42. minuti Mamić je prošao po lijevoj strani i dao povratnu loptu za Olma, čiji je udarac s ruba kaznenog prostora otišao visoko preko grede.

Greda Čakarića pa još jedna velika prilika

Već u prvoj minuti nastavka Karlovčani su zaprijetili preko Mamića, no njegov udarac iz kaznenog prostora domaći su odbili u korner. Nakon toga su domaći napravili pritisak prema karlovačkim vratima, ali nisu uspjeli kreirati izgledniju priliku. U 59. minuti Bagarić je povukao protunapad Karlovca 1919 i osvojio dobrih četrdesetak metara terena, ali su se on i Soldo potom spetljali pa je propala prilika za ugrozu domaće mreže. U istoj minuti umjesto Solde i Pahanića ušli su Čakarić i Sušilović, koji je tri minute kasnije probio lijevu stranu i dao dobru povratnu loptu za Marinića, no njegov prizemni udarac Šarkanj je sjajno obranio. U 68. minuti Olmo je presjekao napad Dugog Sela, lopta je došla do Čakarića, koji je opalio s 25 metara i uzdrmao gredu, a u 77. minuti, nakon kontranapada, Bagarić je uposlio Čakarića, koji je zaobišao vratara i pucao s desetak metara prema praznoj mreži, no netko od Dugoselčana uspio je izbiti loptu s linije gola. U 84. minuti Olma je zamijenio Vratarić. I onda u 88. minuti sudac Marinčević u gužvi vidi igranje rukom ‘plavo-bijelih’ u svom kaznenom prostoru i dosuđuje najstrožu kaznu za domaće, koju Slunjski pretvara u konačnih 1:1. U sudačkoj nadoknadi Bagarića je zamijenio Kelava, a domaći su ostali s igračem manje jer je Grgić dobio drugi žuti karton.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje vodeću momčad Kurilovca.

KNJIGA O POVIJESTI

Predstavljena monografija “Stotridesetsedma”: Brigada koja je držala potez od Korane do Kupe