Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 i Duga Resa 1929 finalisti županijskog Kupa

Karlovčani su u drugom dijelu ‘pregazili’ Ogulince, a Dugorešani u završnici preokrenuli u Ilovačkoj šumi.

KARLOVAC, OGULIN – Nogometaši Karlovca 1919 i Duge Rese 1929 igrat će u ovosezonskom finalu Kupa Nogometnog saveza Karlovačke županije.

U finalu prije finala na ogulinskom stadionu, polufinalnom dvoboju županijskog prvaka Ogulina i našeg jedinog četvrtoligaša Karlovca 1919, Karlovčani su uvjerljivo slavili sa čak 6:1. Poveli su pogotkom Turkalja iz kaznenog udarca, a najbolji strijelac Prve županijske lige Patrik Poljak odveo je domaće na poluvrijeme s 1:1. Međutim, u nastavku je na terenu postojala samo Štefančićeva momčad, koja je ubacila u višu brzinu i ‘pregazila’ Ogulince. Turkalj je zabio još dva pogotka, Mamić jednog, a dva je dodao i Novinić u završnici za konačnih 6:1 i potvrdu plasmana u finale.

U Ilovačkoj šumi, u polufinalnom ogledu Ilovca i Duge Rese 1929, u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a domaćin je poveo u 62. minuti pogotkom Kovačića. No, Dugorešani su u samoj završnici uspjeli napraviti preokret. U 83. minuti su s bijele točke preko Marka Belavića poravnali, a onda ih je u 88. minuti Fudurić odveo u finale.

Finalna utakmica županijskog Kupa igrat će se u petak, 7. lipnja, od 20 sati i 15 minuta na Čavlekovom stadionu, u sklopu manifestacije ‘Dan nogometa NSKŽ-a’.

(foto: Dragan Kolić)