11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac 1919 iz kaznenog udarca minimalno poražen u Zagrebu od Lučkog

‘Plavo-bijeli’ su sada već 450 minuta bez postignutog pogotka u prvenstvu.

Dva negativna niza nogometaša Karlovca 1919 u Trećoj hrvatskoj ligi Središte nastavljena su danas u Zagrebu, u odgođenoj utakmici 4. kola. Petu utakmicu u nizu nisu uspjeli postići pogodak, a upisali su i peti uzastopni poraz – u dvoboju začelja od momčadi Lučkog rezultatom 1:0.

Trener Matija Štefančić za današnju se utakmicu odlučio za bitnu promjenu. Umjesto dosadašnjih standardnih 4-3-3, danas je Zagrepčanima suprotstavio momčad u formaciji 3-5-2. Nedostajali su mu Mićunović, Dragović i Marinić pa je na travnjak u spomenutoj formaciji poslao Bermanca, Vratarića, Pausića i Magdića u zadnjoj liniji, Basar, Kelava, Maletić, Ramić i Prpić su bili u sredini, a u napadu Mamić i Turkalj. Nakon četiri poraza u standardnoj formaciji, karlovački trener tako je danas pokušao promjenom u sustavu igre doći do prvog pozitivnog rezultata, no nije upalilo. Karlovac 1919 je upisao novih 90 minuta bez postignutog pogotka i to je sada zaista pomalo i nevjerojatna činjenica i glavni problem momčadi s Korane.

Karlovčani su u 2. minuti izveli brzu kontru preko Prpića i Kelave, ali uhvaćeni su u zaleđe. Domaćin je zaprijetio u 12. minuti, ali jak udarac Rašića s 18 metara završio je preko vratiju. Basar se dobro probio po desnoj strani u 17. minuti i ubacio, no domaća obrana je očistila pred svojim golom. Zanimljiva situcija dogodila se četiri minute kasnije. Netko od Zagrepčana pucao je s 18 metara, lopta je pogodila Pausića u trbuh, no glavni sudac Ivan Marinčević iz Velike Gorice pokazao je na najstrožu kaznu. Ipak, nakon konzultacija sa četvrtim sucem, sugrađaninom Petrom Jerbićem, poništio je svoju prvotnu odluku i nije bilo jedanaesterca za domaće. U 23. minuti Bermanec je odličan pokušaj Zagrepčana s desne strane odbio u korner, a u 28. minuti pao je odlučujući pogodak. Ubačaj domaćih s lijeve strane pogodio je Basara u ruku pa je sudac Marinčević pokazao na bijelu točku, a Vedran Mesec je pogodio za 1:0. U 36. minuti Basar se pokušao iskupiti za pogrešku, pucao je nakon ubačaja Prpića s lijeve strane, ali lopta je prošla pored suprotne vratnice.

Štefančić je u poluvremenu u svlačionici ostavio Ramića i uveo Kurečkog. Odmah na početku nastavka domaći su imali priliku, ali je Magdić očistio ispred Bermanca. Dobru priliku imao je Karlovac 1919 u 61. minuti. Zagrebačka obrana je pogriješila, Basar je zaobišao vratara i dao povratnu loptu, ali domaća obrana ipak je ispravila pogrešku i otklonila opasnost. U 67. minuti Šprajcer je ušao umjesto Magdića, minutu kasnije, nakon dobrog protunapada, udarac Kurečkog je blokiran, a u sljedećoj, nakon ubačaja Mamića, Turkalj puca, ali domaći izbacuju u korner. Mamić zamalo kasni na ubačaj Kelave s lijeve strane u 70. minuti, a tri minute kasnije umjesto Maletića ulazi Veselić. Domaći prijete preko Šinka u 79. minuti, ali Bermanec je obranio, a posljednji pokušaj Karlovac 1919 je imao u 81. minuti, no Kurečki je pucao iskosa s lijeve strane preko grede. U 90. minuti Joha i Pahanić zamijenili su Prpića i Kelavu.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Velikoj Gorici kod momčadi Kurilovca.

(foto: Zdravko Jakovac)

Vodeća Duga Resa 1929 ‘prošetala’ Turnjem, Croatia ’78 odnijela bodove iz Malog Erjavca