18C° Ozalj

19C° Slunj

Karlovac 1919 iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi došao do remija protiv slovenskog četvrtoligaša Bele Krajine

Strijelac s bijele točke za karlovačku momčad bio je Sandi Hudorović.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u prijateljskoj utakmici, odigrali neodlučeno 1:1 sa slovenskom Belom Krajinom iz Črnomlja.

Štefančićeva momčad malo je razočarala svoje navijače jer, nakon uvjerljive 4:0 pobjede u subotu nad četvrtoligašem Gospićem ’91, danas nije uspjela nadigrali člana četvrtog ranga slovenskog nogometa. U prvih 45 minuta bila je bolji protivnik, imala više loptu u nogama, ali nedostajalo je mirnoće i koncentracije u završnom pasu pa nije stvorila previše izglednih prilika za pogodak. Velika vrućina i sparina sigurno su sputale nogometaše obje ekipe da pokažu više, Slovenci su se u prvom dijelu orjentirali na čuvanje svojih vratiju, no u drugom, kad je Štefančić napravio brojne izmjene, došli su do daha, bili na pragu pobjede, no prokockali su je u sudačkoj nadoknadi. Za domaću momčad debitirao je stoper Marko Luka Maletić, no kako je doputovao iz Kanade, odigrao je samo 45 minuta pa ga je Štefančić u poluvremenu ostavio u svlačionici.

Domaći su krenuli s Bermancem na vratima, Basarom, Maletićem, Vratarićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Mićunovićem, Kelavom i Danielom Marinićem u sredini te Mamićem, Kurečkim i Johom prema naprijed. Nedostajali su Novinić, Pausić, Magdić, Turkalj i Ramić. Već u 5. minuti priprijetio je Daniel Marinić iskosa s desne strane, ali Butala je obranio i odbio u korner. U 12. minuti Mićunović je bio u dobroj situaciji, ali blokiran je u pokušaju udarca, a pet minuta kasnije, nakon ubačaja iz kuta Mićunovića, Daniel Marinić je glavom spustio loptu za Maletića, koji puca pored vratnice. U 24. minuti Joha je morao iz igre zbog ozljede pa je na travnjak ušao Popovački. U 29. minuti ubilježili smo lijep pokušaj gostiju preko Kočevara, no lopta je prošla pored vratnice, a u sljedećoj minuti Kurečki je pokušao s distance, ali pored gola. U 31. minuti Mamić je gurnuo loptu lijevo za Prpića, ovaj ubacio u kazneni prostor, ali Mamićev udarac otišao je visoko preko grede. Kočevar je za goste imao veliku priliku u 37. minuti. Utrčao je na povratnu loptu s lijeve strane, ali njegov udarac iz vrlo dobre pozicije Bermanec je zaustavio. Dvije minute kasnije, nakon ubačaja Kurečkog s desne strane, Mamićev udarac glavom Butala brani, a posljednji pokušaj domaćih u prvom dijelu uslijedio je nakon ubačaja Basara s desne strane, no volej Popovačkog završio je preko grede.

Ilenič pogodio za goste u 87. minuti, Hudorović poravnao iz kaznenog udarca

Kao što smo spomenuli, Maletić je u poluvremenu ostao u svlačionici, a njegovo mjesto zauzeo je Veselić. Sve do 59. minute nismo ubilježili ništa konkretnog ni sa jedne strane, a onda je Kurečki pobjegao po desnoj strani svom čuvaru i pucao iskosa, ali Butala je odbio u korner. Veliku priliku za vodstvo Karlovac 1919 nije uspio realizirati u 63. minuti. Mićunović je ubacio iz kuta, a udarac Daniela Marinića glavom netko od slovenskih igrača izbio je s gol-linije. U nastavku iste akcije pokušao je Kurečki glavom pod gredu, ali Butala je obranio. Odmah nakon tih uzbuđenja izašli su Kurečki, Kelava, Daniel Marinić i Mamić, a ušli Hudorović, Mihalić, Šprajcer i Mance. U 78. minuti Mićunović je opalio iz velike daljine, ali Butala je bio priseban, a četiri minuta kasnije, nakon ubačaja Mićunovića s desne strane iz slobodnog udarca, Hudorović upisuje pokušaj glavom, ali neprecizan. U 87. minuti gosti su poveli. Izveli su jednu od mnogih polukontri u drugom poluvremenu, a ubačaj s desne strane Blaž Ilenič glavom je pospremio u mrežu Kapučije, koji je u međuvremenu zamijenio Bermanca. Dvije minute kasnije Slovenci su mogli potvrditi pobjedu. Kapučija je nepotrebno istrčao na jednu dubinsku loptu prema desnoj strani, Frankovič je stigao na nju prije i pokušao ga prebaciti, uspio je, ali je lopta otišla pored vratnice. I kad su svi mislili da će dvoboj završiti pobjedom Bele Krajine, Karlovac 1919 je u sudačkoj nadoknadi poravnao. Šprajcer je stigao na jednu loptu kod korner linije, a gostujući branič neoprezno je i potpuno nepotrebno s leđa startao na njega pa je glavni sudac pokazao na kazneni udarac. Sigurno ga je izveo Sandi Hudorović i postavio konačnih 1:1.

U nedjelju Karlovac 1919, u polufinalu županijskog Kupa, gostuje kod četvrtoligaša Slunja.

Finale županijskog Kupa repriza prošlogodišnjeg: Karlovac 1919 i Duga Resa 1929 u borbi za pehar