15C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovac 1919 minimalno poražen u Donjoj Bistri, na tri prvenstvena gostovanja nije postigao niti jedan pogodak

Odlučujući pogodak postigao je Jurica Kotarski u 23. minuti, nakon ubačaja iz kuta.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Donjoj Bistri, u utakmici 7. kola Treće hrvatske lige Središte, poraženi od domaće momčadi Bistre rezultatom 1:0.

Uoči gostovanja kod Ravnica u 5. kolu trener Sreten Ćuk kazao nam je da će gostovanja u Zagrebu i Donjoj Bistri pokazati je li karlovačka momčad ove sezone spremna za najviše domete. Na oba ta gostovanja ‘plavo-bijeli’ su odigrali dobro, ali nisu uspjeli osvojiti niti boda pa se sam po sebi nameće zaključak da su izjave vodstva kluba na početku sezone možda ipak bile preoptimistične. Naravno, prvenstvo je još dugo, još je puno utakmica pred Karlovčanima, u zimskoj stanci se mogu dodatno pojačati pa odigrati sjajno proljeće kao i prošle sezone, ali ne počnu li postizati pogotke i osvajati bodove na gostovanjima, vodeće momčadi stvorit će bodovnu prednost koju će biti teško dostići.

U današnji dvoboj protiv Bistre trener Ćuk je krenuo s Pausom-Kunštom na vratima, Vratarićem, Olmom, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Pribanićem, Pamićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Cahamnijem i Sušilovićem prema naprijed. Karlovac 1919 je dominirao, imao više od igre, stvarao prilike, ali nije ih uspio realizirati. A domaćin je do pobjede došao nakon prekida, baš kao i Ravnice prošlog vikenda.

U 16. minuti Pamić je ubacio iz kuta, a Bagarić tukao glavom preko gola. U 23. minuti dogodio se trenutak odluke. Nakon ubačaja iz kuta, Jurica Kotarski je glavom s 5-6 metara savladao Pausa-Kunšta i doveo Bistru u vodstvo. Minutu kasnije Bagarić je opalio lijevom nogom s 25 metara, no lopta se od bloka odbila do vratara Rihtara. U 31. minuti ponovo puca Bagarić, lopta se od bloka odbila u korner, a nakon ubačaja iz kuta, Pribanić je s 20 metara pucao preko gola. Osam minuta kasnije Pamić je fino izbacio Bagarića na desnu stranu, koji se sjurio prema golu domaćih. Obrana Bistre uspjela ga je blokirati, a u nastavku akcije Pamić je pucao s vrha kaznenog prostora preko gola. U zadnjoj minuti prvog dijela, nakon ubačaja Pamića iz slobodnog udarca s lijeve strane, Cahani je glavom pucao slabo i ravno u Rihtara.

U četvrtoj minuti drugog poluvremena Bagarić puca iskosa s desne strane s ruba kaznenog prostora, ali Rihtar je još jednom siguran. Minutu kasnije Ćuk Pribanića, Cahanija i Mamića mijenja Marinićem, Čakarićem i Mićunovićem, a u 58. minuti Hanžek je opalio s 20 metara, ali ravno u Pausa-Kunšta. U 60. minuti Čolić je zamijenio Prpića, petnaest minuta kasnije Đopar je ušao umjesto Pamića, a u 79. minuti Hanžek je probio desnu stranu i oštro ubacio na pet metara, ali na drugoj vratnici nije bilo nikoga od njegovih suigrača. U 85. minuti udarac je oprobao i Mićunović s 25 metara, ali lopta je otišla pored gola.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Trnja.