10C° Duga Resa

9C° Ogulin

10C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac 1919 minimalno poražen u Petrinji, nije iskoristio kazneni udarac pa primio pogodak u sudačkoj nadoknadi

Za Štefančićevu momčad pogodak je zabio kapetan Antonijo Turkalj u 15. minuti, a Mićunović u 54. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Petrinji, u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone, poraženi od domaće momčadi Mladosti rezultatom 2:1.

Veselić, Demirović i Pahanić nisu doputovali zbog poslovnih obaveza, a Pausić se još nije oporavio od ozljede, pa je trener Matija Štefančić na teren protiv četvrtoplasirane momčadi Treće hrvatske lige Središte poslao Jurića-Baru, Jakovića, Magdića, Vinskog, Mićunovića, Turkalja, Daniela Marinića, Novinića, Mamića, Kurečkog i Prpića. ‘Plavo-bijeli’ su odigrali dobru utakmicu, bili u potpunosti ravnopravni domaćinu, ako ne i nešto bolji, prema prikazanom na terenu zaslužili su najmanje neodlučen rezultat, ali i nakon doživljenog poraza trener Štefančić bio je vrlo zadovoljan onime što su njegovi igrači danas pokazali.

Već na otvaranju dvoboja Karlovčani su domaćinu jasno dali do znanja da se nisu došli braniti. U nekoliko navrata zaprijetili su domaćem vrataru, a u 15. minuti i poveli. Nakon jedne brze akcije, kapetan Antonijo Turkalj se na vrhu kaznenog prostora oslobodio domaćeg stopera i lijepo pogodio lijevi donji kut Đurđeka za 0:1. ‘Mladostaši’ su nakon primljenog pogotka pojačali tempo igre i u nekoliko navrata zaprijetili Juriću-Bari, ali nisu bili dovoljno precizni. U 35. minuti, u istoj akciji, Kurečki se dvaput našao u izglednoj situaciji, ali oba puta pucao je u domaćeg vratara, a dvije minute kasnije u prilici je i Mamić, ali Đurđek se iskazao. Odmah nakon toga Karlovčani su izgubili jednu loptu pred svojim kaznenim prostorom, što je iskoristio domaći napadač Dumbović i poravnao na 1:1. Do kraja prvog dijela ‘plavo-bijeli’ su složili još jednu krasnu akciju, no Mamić je pucao visoko preko grede.

Štefančić u nastavku dao priliku svim igračima s klupe

U poluvremenu je Štefančić u svlačionici ostavio Jakovića i Novinića, a na teren poslao novopridošle Vratarića i Sušilovića. U 54. minuti, nakon odličnog ispucavanja Jurića-Bare, lopta dolazi do Mamića, koji vara svog čuvara, a ovaj ga ruši u kaznenom prostoru. Odgovornost za izvođenje kaznenog udarca preuzeo je Mićunović, ali njegov udarac u donji lijevi kut vratar Jurgan je obranio. U 60. minuti Štefančić iz igre vadi Magdića, Mićunovića, Turkalja, Mamića, Kurečkog i Prpića, umjesto kojih su ušli Josip Marinić, Mance, Šako, Šprajcer, Cindić i Joha. Nakon brojnih izmjena domaći su potisnuli Karlovčane na njihovu polovicu terena i stvorili nekoliko prilika, ali nisu bili precizni, a u par navrata istaknuo se i Jurić-Bare. Do kraja susreta ‘plavo-bijeli’ su imali još jedan pokušaj preko Sušilovića, ali je pucao preko grede, a u sudačkoj nadoknadi Mladost je ipak stigla do pobjede. Karlovačka obrana nije dobro očistila pred svojim vratima, Lihtić je ostao sam na visini kaznenog prostora i pogodio nebranjeni dio mreže za konačnih 2:1.

Sljedeću pripremnu utakmicu Karlovac 1919 igra sljedeće subote u Črnomlju protiv momčadi Bele Krajine.