18C° Duga Resa

17C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

Karlovac 1919 minimalno slavio nad Dugom Resom 1929 i uzeo šesti uzastopni županijski Kup

Jedini pogodak u finalnoj utakmici Kupa postigao je Luka Čakarić u 26. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu pobijedili Dugu Resu 1929 rezultatom 1:0 i osvojili šestu uzastopnu titulu pobjednika Kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke županije.

Finalna utakmica Kupa odigrana je u sklopu manifestacije ‘Dan nogometa NSKŽ-a’, a ‘plavo-bijeli’ su očekivano dominirali i imali posjed, ali nisu bili dovoljno konkretni. Trener Ćuk na travnjak je poslao Bogovića na vratima, Prpića, Pausića, Vratarića i Srpka u zadnjoj liniji, Marinića, Pribanića i Mamića u sredini te napadački trojac Bagarić – Čakarić – Sušilović, dok mu se kolega Šimunić s druge strane odlučio za formaciju 4-5-1 s Demirovićem na vratima, Mihalićem, Jakovićem, Markom Belavićem i Halavanićem u zadnjoj liniji, Topolnjakom, Polovićem, Vrbanićem, Strgarom i Popovačkim u sredini terena te isturenim Matuzićem. Za Karlovčane su još u nastavku ušli Mićunović, Joha i Ribar, a za Dugorešane Pavlić, Pušić, Lesić i Medved.

Prvu priliku imao je Mamić u 18. minuti, ali njegov udarac je blok Dugorešana skrenuo u korner. Tri minute kasnije Čakarić se našao oči u oči s Demirovićem, ali dugoreški vratar je iz tog duela izašao kao pobjednik, a u 26. minuti je pao jedini pogodak. Luka Čakarić promiješao je obranu Duge Rese 1929 i s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio za 1:0. U ostatku prvog dijela još smo ubilježili lijep udarac Bagarića s distance, ali pored gola.

Nastavak je otvorio Bagarić udarcem u 52. minuti, ali ponovo pored vratiju, a isti je igrač prijetio Demiroviću i u 64. minuti, ali ponovo nije bio precizan. Četiri minute kasnije, nakon asistencije Bagarića, Čakarić je uzdrmao gredu, a onda je u 73. minuti Duga Resa 1929 imala prvu pravu priliku, nakon dobrog prodora Strgara po lijevoj strani, no ‘plavo-bijeli’ su njegov udarac blokirali. U istoj minuti, nakon protunapada, Mićunović je pucao u vrata, ali netko od Dugorešana je očistio s crte, a u 82. minuti Dugorešani su prokockali najbolju priliku. Nakon udarca iz kuta, karlovačka obrana nije dobro očistila, lopta je došla do Lesića, koji je iz dobre pozicije pucao pored vratnice. U sudačkoj nadoknadi još jednom je Lesić bio u prilici za poravnanje, ali slabo je zahvatio loptu, a na drugoj strani je Mamić dobro pucao, ali Demirović je upisao još jednu obranu.

Nagrade za životno djelo Nikoli Planincu i Tomici Desoviću

Uoči finalne utakmice Kupa i u poluvremenu NSKŽ je nagradio sve prvake i najbolje strijelce županijskih liga. Nagrade za životno djelo ‘Život nogometu’ dobili su Nikola Planinac, dugogodišnji djelatnik županijskog Saveza i još nekolicine županijskih klubova, te Tomica Desović (posthumno), dugogodišnji sportski djelatnik NK Draganić.

Srebrne plakete NSKŽ-a dobili su Ivica Grginčić (Vatrogasac), Stjepan Benčić (Karlovac 1919), Bruno Furač (delegati), Dražen Frklić (Mladost Rečica) i Igor Jelić (Ogulin), a posebna priznanja NSKŽ-a uručena su Darku Dubiću (Ogulin), Stjepanu Skolanu (Kupa), Tugomiru Majdaku (Barilović), Gordanu Tomičiću (Hrvatski zbor sportskih novinara Karlovac), Tomislavu Caru (Ilovac), Daliboru Turkalju (Škola nogometa Ogulin) i Draženu Gračaninu (Oštarije).

Prigodnim poklonima nagrađeni su Dino Jaković, Boris Veselić i Antonio Magdić, koji su se oprostili od aktivnog igranja.

Na početku današnjeg programa, u revijalnom ogledu mlađih pionira, selekcija NSKŽ-a pobijedila je Karlovac 1919 rezultatom 5:2.

Fotogaleriju s manifestacije pogledajte na RM Sport.