28C° Duga Resa

27C° Ogulin

27C° Ozalj

28C° Slunj

Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ nadigrao Bistru i završio prvenstvo na visokom 6. mjestu ljestvice

Pogotke za domaću momčad postigli su Daniel Marinić u 13. te Luka Čakarić u 73. i 81. minuti.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici posljednjeg 34. kola Treće hrvatske lige Središte, pobijedili momčad Bistre rezultatom 3:0 i okončali prvenstvo na visokom 6. mjestu ljestvice.

Malobrojim navijačima, koji su smjeli ući na tribine, karlovački su nogometaši na oproštaju od prvenstva pružili vrlo lijepu nogometnu predstavu. Bili su vrlo motivirani, rastrčani i kombinatorni, na koncu i efikasni, pa su ih gledatelji u svlačionicu ispratili velikim pljeskom. I zaslužili su. Jer ovom su pobjedom prvenstvo okončali na 6. mjestu ljestvice, čemu se vjerojatno nisu nadali ni najveći optimisti. Podsjetimo, Karlovac 1919 je nakon jesenskog dijela sezone bio pretposljednji na ljestvici i svi su mu predviđali grčevitu borbu za opstanak. Međutim, trener Sreten Ćuk i njegova momčad odigrali su jako dobar proljetni dio sezone i pokazali da se, uz još pokoje pojačanje, sljedeće sezone mogu boriti za sam vrh.

Karlovački strateg danas nije mogao računati na ozlijeđene Kelavu, Pahanića, Pamića i Soldu, a Srpak je imao kartone. Odlučio se malo odmoriti Bagarića i Olma i ostaviti ih na klupi pa je u utakmicu krenuo s Bogovićem na vratima, Basarom, Pausićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Mićunovićem i Mamićem u sredini, te Sušilovićem, Čakarićem i Đukićem prema naprijed.

Već u 3. minuti vrlo raspoloženi Čakarić, danas najbolji igrač utakmice, izbacio je Sušilovića na desnu stranu, ovaj se iskosa sjurio prema Rihtaru i pucao, ali gostujući vratar je spasio svoju mrežu. Gosti su uzvratili sedam minuta kasnije preko Budimira, koji je pucao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane, no udarac je otišao pored gola. I onda je u 13. minuti Karlovac 1919 poveo. Sušilović je proigrao Čakarića, ovaj je ušao u kazneni prostor, udarac mu je blokiran, no ponovo je osvojio loptu i izborio slobodni udarac na samom rubu šesnaesterca. Danijel Marinić snažno je opalio i probio Rihtara za 1:0. Tri minute kasnije gostujući vratar lijepo je obranio dobar udarac Mićunovića sa 17-18 metara, a u 29. minuti Čakarić je uputio ubačaj s lijeve strane, Rihtar je loše procijenio let lopte pa je on odsjela na gredi. Tri minute kasnije Sušilović je fino podvalio loptu za Čakarića, no Rihtar je obranio njegov udarac i omogućio svojoj momčadi da ode na odmor sa smo pogotkom zaostatka.

U nastavak se krenulo bez izmjena. Bistra je preuzela inicijativu, a domaći vrebali prilike iz protunapada. Gosti su u 51. minuti, nakon duela Grozdeka i Pausića pred golom Karlovca 1919, tražili kazneni udarac, ali sudac Jerbić iz Velike Gorice nije se oglasio. Vidio je Ćuk da mu je momčad pala pa je u 60. minuti posegnuo za trostrukom izmjenom – umjesto Đukića, Mićunovića i Mamića ubacio je Bagarića, Olma i Pribanića. Tri minute kasnije, nakon ubačaj Bagarića iz slobodnog udarca s lijeve strane, Knezović se ubacio na drugu vratnicu i glavom savladao Rihtara, no pomoćni sudac je označio zaleđe domaćeg stopera, a u sljedećoj minuti Čakarić se probio kroz obranu Bistre i pucao iskosa, ali u vanjski dio mreže. U 69. minuti Budimir se fino okrenuo pred kaznenim prostorom domaćih i opalio s dvadesetak metara pored vratnice, a u istoj minuti je Čakarić krasno gurnuo Bagarića iza leđa gostujuće obrane, ovaj je evidentno gurnut s leđa u kaznenom prostoru, ali Jerbić ni ovog puta nije reagirao. U 73. minuti vidjeli smo najljepši potez na utakmici. Pausić je sa svoje polovice poslao izvrsnu dubinsku loptu za Čakarića, ovaj je imao malo problema u njenom prijemu, ali nakon toga je otišao udesno i onda sjajno, u maniri rasnih napadača, potkopao loptu preko nemoćnog Rihtara za 2:0. Tri minute kasnije gosti su vratili jednu prekratku loptu svoj vrataru, koji ju je morao izbiti ispred natrčalog Čakarića. Učinio je to loše pa je došla do Bagarića, koji je odmah pucao s ruba kaznenog prostora, ali pored vratnice. I onda u 81. minuti mladi Pribanić krasno podvaljuje loptu iza obrane Bistre za Čakarića, koji obilazi vratara i pogađa mrežu za 3:0. Dvije minute kasnije Bogović je u istoj akciji upisao dvije odlične obrane i ostavio svoju mrežu netaknutom, u 84. minuti Vratarić je ušao umjesto Basara, u 86. je Bogović zaustavio pokušaj Matoševića s ruba kaznenog prostora, a u 89. minuti je Sušilovića zamijenio mladi Miščin.