16C° Duga Resa

15C° Ogulin

16C° Ozalj

15C° Slunj

Karlovac 1919 na Čavleku odigrao bez pogodaka s Jarunom, vratili se Gordan Bunoza i Filip Srpak

Najbolju priliku da domaće imao je Kristaj u 44. minuti nakon solo prodora, no pucao je iskosa pored vratnice.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u četvrtoj pripremnoj utakmici, odigrali bez pogodaka s Jarunom, članom Prve nogometne lige.

Mogao je Pamić nakon susreta biti vrlo zadovoljan predstavom svojih nogometaša jer Zagrepčani su dva ranga iznad, a i u završnoj su fazi priprema za prvenstvo u 1. NL, koje počinje sljedećeg vikenda. Doduše, imali su veći posjed lopte i nešto više pokušaja prema vratima, ali u 90 minuta igre nisu stvorili pravu izglednu priliku. Domaći su odigrali vrlo čvrsto i koncentrirano, odlično parirali i zasluženo ostvarili remi. Karlovcu 1919 su se ovaj tjedan pridružila dva povratnika, koja bi trebala igrati bitne uloge u sastavu – 34-godišnji stoper Gordan Bunoza, koji je nosio ‘plavo-bijeli’ dres u slavnim prvoligaškim danima, te lijevi branič Filip Srpak, koji je na Čavleku igrao proljetni dio sezone 2020/2021. Domaći su utakmicu započeli u satavu Šteko – Ribar, Bunoza, Knezović, Gabrijel Stepinac – Pamić, Zavalić, Budimir – Kristaj, Matyazh, Medynsky.

U prvih desetak minuta Jarun je dominirao i imao jedan solidan pokušaj glavom Bilobrka, koji je otišao pored gola, a prvu dobru situaciju ‘plavo-bijeli’ su imali u 16. minuti, kada se, nakon ubačaja iz kuta, stvorila gužva pred gostujućim vratima, no Knezović je blokiran u pokušaju udarca. U 31. minuti Bamba je s 13-14 metara odlično pucao, ali zamalo pored vratnice, a sedam minuta kasnije Bjelokošćanin je glavom zatresao mrežu Šteke nakon ubačaja s lijeve strane, no bio je u zaleđu pa je pogodak poništen. Najbolju priliku na utakmici domaći su imali u 44. minuti, kada je Kristaj, nakon solo prodora, pucao iskosa s desne strane, ali lopta je prošla pored same vratnice.

U nastavak su krenuli Mišćin, Giljanović i Srpak umjesto Kristaja, Pamića i Bunoze, a Zagrepčani su priprijetili u 51. minuti preko Žilinskog, no dobar udarac s dvadesetak metara prohujao je pored gola. U 68. minuti slično je uzvratio Ribar na drugoj strani, ali također je bio zamalo neprecizan, a minutu kasnije Rafael Stepinac zamijenio je Knezovića. U 73. minuti Ubani nije dobro zahvatio loptu pred domaćim vratima nakon ubačaja s lijeve strane, dvije minute kasnije Trešnjić je ušao umjesto Zavalića i u 81. minuti pucao u okvir, ali je gostujući vratar obranio, a u 85. minuti ubilježili smo snažan dalekometni pokušaj Zagrepčana, kojeg je Šteko zaustavio.

U srijedu od 18 sati Karlovac 1919 će na Čavlekovom stadionu odmjeriti snage sa županijskim ligašem Ogulinom.

SJEĆANJE NA TURANJ

Obilježena 31. godišnjica napada na Karlovac: Na današnji dan izgubljeni su prvi prijatelji i suborci na ratištu