-3C° Duga Resa

-4C° Ogulin

-3C° Ozalj

-4C° Slunj

Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ remizirao s Dugim Selom, Čakarić od junaka do tragičara utakmice

Luka Čakarić postigao je vodeći pogodak za ‘plavo-bijele’ u 6. minuti, a onda u 84. promašio kazneni udarac za pobjedu.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 16. kola Treće hrvatske lige Središte, posljednjoj domaćoj u jesenskom dijelu sezone, odigrali neodlučeno 1:1 s drugoplasiranom momčadi Dugog Sela.

Dugoselčani su u Karlovac došli kao uvjerljivo najučinkovitija gostujuća momčad lige, ali ‘plavo-bijeli’ su ih u potpunosti nadigrali u prvom poluvremenu i zasluženo došli do prednosti. Međutim, nastavak je ponudio sasvim drugačiju utakmicu. Izjednačenu, čvrstu, borbenu, u kojoj su gosti uspjeli doći do poravnanja, a Karlovčani će na koncu ponovo imati za čime žaliti kao i prije tjedan dana u Zagrebu kod Ponikvi jer su još jednom prokockali kazneni udarac.

Olmo, Pribanić i Mamić nisu bili na dispoziciji treneru Pamiću pa je u susret krenuo s Bogovićem na vratima, Vratarićem, Oršolićem, Knezovićem i Prpićem odostraga, Marinićem, Zavalićem i Mićunovićem u sredini te Ribarom, Čakarićem i Bagarićem prema naprijed. Iz prve prave akcije, u 6. minuti, Karlovac 1919 je poveo. Čakarić je izbačen iza obrane gostiju i iskosa s desne strane pogodio suprotni Anićev kut za 1:0. Deset minuta kasnije Mićunović je izbacio Ribara na desnu stranu, ovaj je pucao iskosa, ali Anić je spasio svoju mrežu, kao i odmah potom, kada je Oršolić pucao glavom nakon udarca iz kuta Mićunovića. U 21. minuti Puretić se našao u kaznenom prostoru domaćih u dobroj poziciju, ali blokiran je njegov pokušaj udarca, a osam minuta kasnije Bagarić je poslužio Prpića na lijevoj strani, koji je ušao u kazneni prostor i pucao, ali Anić je upisao još jednu obranu. Dvije minute kasnije Ribar je oštro s desne strane ubacio pred vrata, ali Bagarić je zakasnio djelić sekunde na loptu, a u 36. minuti gosti su odigrali akciju za Darojkovića, koji je ušao iza leđa Prpiću, ali pucao je iskosa pored vratnice. U posljednjoj minuti prvog dijela Zavalić je podvalio loptu iza gostujuće obrane za Čakarića, koji je izbio sam iskosa pred Anića, ali ovog je puta vratar Dugog Sela iz tog dvoboja izašao kao pobjednik.

Ništa zanimljivoga nismo ubilježili u nastavku sve do 60. minute, kada je Rašić u kaznenom prostoru primio ubačaj Slunjskog i opalio pod gredu, a Bogović upisao sjajnu obranu. Nakon ubačaja iz kuta, Puretić je pucao s prve vratnice prema suprotnom kutu, ali i promašio. Dvije minute kasnije Ribar je s desne strane oštro ubacio pred vrata, a Bagarić s par metara pucao preko gola, što mu je bio zadnji pokušaj na utakmici jer ga je u sljedećoj minuti zamijenio Cahani. Vratar gostiju bio je uspješan i u 64. minuti, kada se Cahani našao oči u oči s njim iskosa s lijeve strane, a onda je u 75. minuti Dugo Selo izjednačilo. Naši nisu uspjeli očistiti gužvu u svom kaznenom prostoru, lopta je došla do Doriana Puretića, koji je s 12-13 metara pogodio Bogovićev kut za 1:1. Četiri minute kasnije Pamić je ušao umjesto Zavalića, a nakon kornera Mićunovića, Anić brani i udarac glavom Vratarića. I onda u 84. minuti ‘plavo-bijeli’ dolaze do ogromne prilike za pobjedu. Mićunovićev ubačaj s lijeve strane jedan je igrač gostiju blokirao klizećim startom, ali ga je pritom lopta pogodila u ruku, a sudac Komesar iz Zagreba pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Čakarić i poslao loptu preko grede, baš kao i Knezović prije tjedan dana protiv Ponikvi. Minutu kasnije Siljan je zamijenio Ribara, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Čakarić se mogao iskupiti za promašeni jedanaesterac, dobio je loptu iza obrane gostiju od Vratarića, ali Anić ga je spriječio u pokušaju da ga predribla i otklonio opasnost.

Sljedećeg vikenda, u posljednjem jesenskom kolu, Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Trešnjevke.