Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ remizirao s Kurilovcem, Pamić se ispričavao gostima zbog pogotka za izjednačenje

Gosti su poveli već u 6. minuti, a domaći su poravnali preko Batura u samoj završnici, ali nakon evidentne pogreške suca Petrunića.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u pripremnoj utakmici, odigrali neodlučeno 1:1 s momčadi Kurilovca.

Nakon vrlo dobrog nastupa na ‘Medulin kupu’, na kojem su osvojili 2. mjesto i upisali pobjede nad prvoligašima i drugoligašima, karlovački su nogometaši u prvoj pripremnoj utakmici pred svojim navijačima pokazali jako malo. Imali su puno pogrešnih pasova i neraspoloženih igrača, a posebno zabrinjavajuća bila je igra prema naprijed, u kojoj nisu napravili gotovo ništa.

Pamić je u utakmicu krenuo s Markovićem na vratima, Ereizom, Bunozom, Parackim i Gabrijelom Stepincem u zadnjem redu, Zavalićem, Utrobičićem i Zvonkom Pamićem u sredini te Stanićem, Matyazhom i Kurečkim prema naprijed. Gosti su poveli već u 6. minuti. Nakon ubačaja iz kuta, domaći nisu dobro očitstili, Elijah Chikwado pucao je iskosa, a Zavalić je pokušao spasiti na gol-liniji, ali samo je potvrdio pogodak. U 13. minuti Kasalo je ušao umjesto ozlijeđenog Bunoze, a dvije minute kasnije Shikwado je zatresao vratnicu. Prvi pokušaj domaćih upisali smo u 34. minuti preko Matyazha, ali njegov udarac skrenut je u korner. U 42. minuti Kasalo je izgubio duel u skoku na sredini terena, Mrvičin je dobio loptu u for, pretrčao Parackog, ali iskosa s lijeve strane pucao tik pored vratnice. U samoj završnici prvog dijela Karlovac 1919 je dvaput zaprijetio glavom preko Matyazha i Kurečkog, ali bez učinka.

U nastavak su kod domaćih krenuli Kopljar, Viduka, Barać i Budimir umjesto Pamića, Stanića, Kasala i Kurečkog. ‘Plavo-bijeli’ su preuzeli inicijativu, ali nisu bili nimalo konkretni. U 63. minuti Utrobičića je zamijenio Međimorec, a u 77. ušli su Goršić, Mišljenčević, Rafael Stepinac i Batur umjesto Ereiza, Matyazha, Zavalića i Parackog. Viduka je u 81. minuti uputio prvi domaći udarac u drugom dijelu, ali tukao je s 22-23 metra ravno u vratara Vidića, a u sljedećoj minuti, nakon protunapada, Pušić je gađao suprotni Markovićev kut, ali nije pogodio. I onda je u 86. minuti Karlovac 1919 poravnao. Sudac Petrunić nije označio evidentan prekršaj nad jednim Velikogoričkim igračem, a u nastavku akcije Marko Batur izbio je sam pred Vidića i pogodio za 1:1. Gosti su, naravno, žestoko prosvjedovali pa je Petrunić jednom njihovom igraču pokazao crveni karton, a trener Pamić prišao je gostujućoj klupi i ispričao se zbog očigledne sudačke pogreške, koja je dovela do poravnanja.

Karlovac 1919 će u subotu, u ‘generalki’, ugostiti juniore zagrebačkog Dinama.