0C° Duga Resa

4C° Ogulin

-0C° Ozalj

2C° Slunj

Karlovac 1919 na ‘Čavleku’ upisao minimalni poraz od Dinama II, u subotu gostuje kod Jaruna

Jedini pogodak na utakmici pao je u 29. minuti, kada je udarac Šaranića pogodio dvojicu domaćih igrača i prevario vratara Bogovića.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u drugoj pripremnoj utakmici za novu sezonu, poraženi od Dinama II rezultatom 1:0.

Stotinjak gledatelja, osim velike borbenosti obje ekipe, nije baš imalo puno toga za vidjeti u 90 minuta igre. Dinamo II, pod vodstvom Igora Cvitanovića, diktirao je tempo utakmice, imao puno više loptu u nogama, ali bio je prilično jalov u napadima, pogotovo u drugom poluvremenu. Domaći su stajali dobro u obrambenoj fazi igre i nisu Zagrepčanima davali previše prostora, ali ostali su dužni u igri prema naprijed. U prvom dijelu praktički nisu pošteno ni zapucali prema vratima Čavline, a u nastavku su Čakarić i Bagarić donijeli malo živosti, ali bez konkretnog učinka.

Karlovac 1919 je utakmicu počeo s Bogovićem na vratima, Ribarom, Vratarićem, Knezovićem i Prpićem odostraga, Dadićem, Pamićem i Mićunovićem u sredini te Špoljarićem, Mamićem i Kristajom prema naprijed. Prvi pokušaj upisao je Dinamo II u 10. minuti. Mićunović je izgubio loptu na sredini igrališta, Baturina je uposlio Crnca, no njegov je udarac s ruba kaznenog prostora otišao preko grede. Jedini udarac prema Čavlini domaći su upisali u 24. minuti. Pamić je iz slobodnog udarca pogodio ‘zid’, a odbijenu loptu Knezović je opalio s 20 metara pored gola. U 29. minuti Zagrepčani su dosta sretno došli do odlučujućeg pogotka. Ribar je uzgubio loptu na desnom boku, Crnac je ubacio za Šaranića, a njegov se udarac odbio od dvojice igrača Karlovca 1919, prevario Bogovića i zakoprcao u mreži. Pet minuta kasnije Crnac je protunapad Dinama II okončao udarcem iskosa s lijeve strane pored gola, a u 37. minuti Zagrepčani su izveli lijepu brzu akciju, Gyamfi je oštro ubacio s desne strane, no Barišić je iz dobre pozicije poslao loptu pored vratnice. Dvije minute kasnije Bogović je obranio Barišićev udarac iskosa s desne strane, nakon dobrog proigravanja Šaranića, a karlovački vratar odlično je reagirao i u 43. minuti, kada je iz donjeg lijevog kuta ‘izvadio’ odličan prizemni udarac Duvnjaka.

U nastavak su obje momčadi krenule s novim postavama – za Karlovac 1919 su zaigrali Petrović na vratima, Rafael Stepinac, Oršolić, Pausić i Vucelić u zadnjoj liniji, Marinić, Pribanić i Gabrijel Stepinac u sredini te Bagarić, Čakarić i Mišćin prema naprijed. I kako smo naveli, Bagarić i Čakarić unijeli su živost u domaće redove. U 50. minuti Čakarić se po desnoj strani sjurio prema Horkašu i pucao iskosa u vanjski dio mreže, a tri minute kasnije karlovački je napadač tukao s 18 metara, ali ravno u zagrebačkog vratara. Središnji dio drugog poluvremena protekao je u napadima Dinama II, koji je držao loptu u nogama i tražio drugi pogodak, ali domaći su stali u vrlo čvrsti blok i bez većih problema odolijevali tim napadima. U 72. minuti Petrovića je na vratima zamijenio Craig, a tri minute kasnije umjesto Mišćina je ušao Van Den Way. I upravo on je bio akter posljednje dvije dobre situacije pred zagrebačkim vratima. U 80. minuti Marinić je krasnom loptom izbacio Čakarića na desnu stranu, koji je oštro ubacio, no američkog napadača lopta je iznenadila i pogodila u tijelo pa nije uspio uputiti udarac, a u sljedećoj minuti Van Den Way je dobro ubacio s desne strane, no zagrebačka obrana je očistila opasnost ispred Čakarića.

U subotu od 10 sati Karlovac 1919 igra prijateljsku utakmicu u Zagrebu s novim drugoligašem Jarunom, koji je prošle sezone osvojio naslov prvaka Treće hrvatske lige Središte i plasirao se u viši rang.