18C° Duga Resa

19C° Ogulin

18C° Ozalj

19C° Slunj

Karlovac 1919 nadigrao Dugu Resu 1929 5:1, Mićunović upisao tri asistencije, Joha zabio eurogolčinu

Pogotke za Karlovčane postigli su Ivan Mamić (2), Luka Mance, Karlo Joha i Kristian Adžaga, a za Dugorešane Marko Belavić iz kaznenog udarca.

DUGA RESA – Nogometaši Karlovca 1919 danas su na gradskom stadionu, u prijateljskoj utakmici, nadigrali momčad Duge Rese 1929 rezultatom 5:1.

Domaći su nastupili bez Strgara i Ivana Belavića, a gosti bez Turkalja, Novinića, Kurečkog, Hudorovića, Veselića, Magdića, Pahanića i Vratarića. Za razliku od dvoboja s Vatrogascem, trener Štefančić u utakmicu je krenuo s najjačim sastavom kojeg je imao na raspolaganju, a sukladno očekivanjima, Karlovac 1919 je dominirao svih 90 minuta i na koncu zasluženo uvjerljivo slavio.

Prvu veliku priliku Karlovčani su imali u 11. minuti. Domaći su izgubili posjed lopte na svojoj polovici travnjaka, Daniel Marinić je povukao prema naprijed, gurnuo Mamića oči u oči s Perakovićem, ali dugoreški vratar je spasio svoju mrežu. Tri minute kasnije ponovo je Mamić u dobroj situaciji u kaznenom prostoru domaćih, ali je blokiran, a u 21. minuti ubilježili smo dobar pokušaj Popovačkog iz slobodnog udarca s 23-24 metra, kojeg je Peraković uz puno muke ipak ukrotio. Karlovac 1919 je poveo u 23. minuti. Mićunović je krasnim dugim pasom sa svoje polovice pronašao Mamića, koji na loptu stigao prije Perakovića, prebacio ga i onda iskosa pogodio za 0:1. Četiri minute kasnije Mamić je u velikoj šansi za 0:2. Nakon ubačaja Johe s lijeve strane, pogriješila je dugoreška obrana, lopta se odbila do Mamića, koji je bio sam na par metara ispred domaćeg vratara, ali pucao je poprilično nonšalantno pa je Peraković obranio. U 30. minuti Duga Resa 1929 je poravnala. Jaković nije dobro očistio pred kaznenim prostorom, u duelu su se našli Lesar i Perenčević, domaći igrač je zaustavljen prekršajem, a sudac Pavlešić pokazao je na bijelu točku. Marko Belavić poslao je Jurića-Baru u desnu, a loptu u lijevu stranu za 1:1. U 36. minuti Peraković je promašio jedan ubačaj Prpića s lijeve strane, koji je prošao pored vratnice, a u 41. minuti Luka Mance doveo je Karlovac 1919 ponovo u vodstvo. Opet je sjajan pas odigrao Mićunović, dugoreški stoperi ostali su kratki, Mance je izbio sam pred Perakovića i rutinski ga svladao za 1:2.

Štefančić je u nastavak krenuo bez promjena, a domaći s dvije izmjene. U 51. minuti Karlovčani su povećali prednost. Mićunović je još jednom odigrao dubinsku loptu prema Mamiću, domaći stoperi su još jednom bili kratki, pa je karlovačka ‘desetka’ primila loptu, zaobišla Perakovića i iskosa pogodila za 1:3. Četiri minute kasnije Šako i Raužan su ušli umjesto Mancea i Perenčevića, a Dugorešani su napravili nove tri promjene. U 64. minuti Šako je, nakon ubačaja Raužana s lijeve strane, dobro pucao, ali istaknuo se Peraković, a u 70. minuti Štefančić je izvadio Jurića-Baru, Popovačkog i Prpića, a ušli su Horvatić, Josip Marinić i Adžaga. Najljepši trenutak susreta dogodio se u 73. minuti. Adžaga je izborio slobodni udarac na dvadesetak metara od vratiju domaćih, a Karlo Joha je topovskim udarcem pogodio suprotne Perakovićeve rašlje za 1:4. Konačnih 1:5 postavio je Kristian Adžaga u 83. minuti nakon solo akcije.

Doznali smo da će otvorenje obnovljenog Čavlekovog stadiona biti 10. srpnja u 20:30 sati, a na novom travnjaku sučelit će se Karlovac 1919 i selekcija Karlovačke županije.

Finale županijskog Kupa repriza prošlogodišnjeg: Karlovac 1919 i Duga Resa 1929 u borbi za pehar