2C° Duga Resa

0C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Karlovac 1919 nemilosrdan prema Dugoj Resi 1929, ‘utrpao’ domaćima čak deset pogodaka

Tri pogotka za Karlovčane dao je Luka Čakarić, dva Hassany, a po jednog Bagarić, Sušilović, Oršolić, Mamić i Gomez Hosito.

U pripremnoj utakmici, odigranoj danas na dugoreškom stadionu, nogometaši Karlovca 1919 pobijedili su Dugu Resu 1929 sa čak 10:0.

Iako su domaći nastupili bez par prvotimaca, očekivali smo od njih jači otpor karlovačkom trećeligašu. Međutim, ni trkački ni taktički nisu uspjeli parirati Ćukovoj momčadi, koja je od prve minute nametnula svoj ritam igre, bila rastrčana i čvršća u duelima. U prvih 45 minuta Dugorešani su se još kako-tako držali, ali što je više odmicala igra u nastavku, sve više su padali snagom, što je Karlovac 1919 iskoristio i u završnici im do vrha napunio mrežu.

Trener Šulentić krenuo je u utakmicu s Kosom na vratima, Pavlićem, Belavićem, Johom i Šakom u zadnjoj liniji, Strgarom, Topolnjakom, Valentićem, Lesićem i Halavanićem u sredini te isturenim Matuzićem, a Ćuk je od prve minute zaigrao s Bogovićem na golu, Đoparom, Pausićem, Knezovićem i Gabrijelom Stepincem odostraga, Pribanićem, Marinićem i Pamićem u sredini te udarnim napadačkim trojcem Bagarić – Čakarić – Sušilović.

Već u 8. minuti Karlovac 1919 je okrunio svoju terensku nadmoć. Knezović je izbacio Stepinca na lijevi bok, ovaj je dobro ubacio, a Luka Čakarić savladao nemoćnog Kosa. Pet minuta kasnije Pamić je bio u sjajnoj prilici nakon povratne lopte Sušilovića, ali domaći su ga u posljednji tren blokirali, a u 18. minuti Karlovčani su povećali vodstvo. Joha je srušio Čakarića u kaznenom prostoru, a Ilija Bagarić sigurno je izveo najstrožu kaznu. Samo dvije minute kasnije Čakarić je uposlio Sušilovića, koji se lažnjakom oslobodio svog čuvara i pogodio kut za 0:3. U 34. minuti, nakon duela Johe i Bagarića, malo prestrogo je dosuđen novi kazneni udarac za karlovačku momčad, no Bagarić je s bijele točke pogodio vratnicu. Pet minuta kasnije, nakon odlične lopte Marinića, Bagarić se našao oči u oči s Kosom, ali ponovo je uzdrmao vratnicu, a isti je igrač u 41. minuti, nakon proigravanja Stepinca, iskosa pucao preko grede.

Dugorešani jako pali snagom, Karlovčani u zadnjih deset minuta dali četiri pogotka

U nastavak je Karlovac 1919 krenuo s Ribarom, Oršolićem, Vratarićem, Vucelićem, Dadićem, Mićunovićem i Mamićem umjesto Đopara, Pausića, Knezovića, Stepinca, Pribanića, Marinića i Pamića. I već u 47. minuti mogao je do novog pogotka. Bagarić je ukrao loptu neopreznoj domaćoj obrani, izašao sam pred Kosa, ali domaći vratar je upisao obranu. Međutim, već u sljedećoj minuti, nakon duplog pasa Mamića i Sušilovića, ovaj potonji je ubacio, a na drugoj vratnici Čakarić pogodio za 0:4. Sedam minuta kasnije Čakarić je upisao svoj treći pogodak. Sjajnom dubinskom loptom Sušilović ga je izbacio iza domaće obrane, a ovaj je zaobišao Kosa i poslao loptu u praznu mrežu. U 57. minuti Kos brani udarac Bagarića iskosa iz dobre pozicije, no minutu kasnije nemoćan je. Mamić i Bagarić sui odigrali dupli pas, Bagarić je ubacio, a Vladimir Oršolić lako pogodio za 0:6. U 60. minuti kod domaćih je ušao Medved umjesto Belavića, a kod Karlovčana Szczuka, Gomez Hosito i Hassany umjesto Bogovića, Čakarića i Sušilovića. Izašao je i Bagarić, a u igru se vratio Marinić. Dvije minute kasnije Kos je obranio kontru Mamića, koji je izašao sam na domaćeg vratara, a Šulentić je u igru, umjesto Lesića i Halavanića, ubacio Grubešića i Tarbuka. U 72. i 73. minuti Marinić i Mamić su propustili odlične prilike nakon povratnih lopti, a kod domaćih su ušli Biličić, Šeketa i Spudić umjesto Kosa, Valentića i Matuzića. U 77. minuti Gomez Hosito nije iskoristio priliku, nakon što se sjurio sam prema Biličiću, a onda je Karlovac 1919 u posljednjih deset minuta zabio još četiri pogotka. U 81. minuti Mićunović je podvalio sjajnu loptu iza obrane ‘plavih’, a Hassany zaobišao vratara i pogodio za 0:7, u 85. minuti, nakon prekršaja na Gomezu Hositu u kaznenom prostoru, Mamić je realizirao najstrožu kaznu, minutu kasnije, nakon asistencije Mićunovića, Gomez Hosito izlazi sam na Biličića i zabija za 0:9, a konačnih 0:10 postavio je Hassany u 87. minuti nakon povratne lopte.

Karlovac 1919 u subotu od 10:30 sati na Čavlekovom stadionu igra pripremnu utakmicu sa sisačkom Segestom.