12C° Ozalj

Karlovac 1919 nemoćan protiv Trnja, Zagrepčani odnijeli sva tri boda sa ‘Čavleka’

Gosti su potpuno zasluženo došli do bodova jer su bili kvalitetniji suparnik i potpuno kontrolirali utakmicu.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovca danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 8. kola Treće hrvatske lige Središte, ubilježili sedmi prvenstveni poraz. Bolja od njih bila je momčad zagrebačkog Trnja rezultatom 2:0.

Na ozlijeđene Dragovića i Turkalja trener Ćuk nije mogao računati pa je trećeplasiranoj momčadi lige suprotstavio standardnu 4-3-3 formaciju u sastavu Bermanec – Basar, Pausić, Vratarić, Prpić – Veselić, Popovački, Ramić – Kurečki, Čakarić, Mamić. Nedovoljno oporavljeni Mićunović i Marinić bili su na klupi i plan je bio da se pokuša prvo poluvrijeme odigrati u egalu pa da uđu u nastavku i da Karlovac 1919 pokuša doći do povoljnog rezultata. Nažalost, taj plan pao je u vodu jer su Zagrepčani do odmora postigli dva pogotka i potpuno usmjerili utakmicu na svoj mlin. Treba priznati da su gosti zasluženo slavili jer su u svim segmentima igre bili bolji, čvršći, trkački moćniji, momčad s glavom i repom, što se vidi i po stanju na ljestvici. ‘Plavo-bijeli’ su se trudili, ali u 90 minuta igre praktički nisu kreirali izrazitu priliku za pogodak pa će bodove morati tražiti protiv ravnopravnijih suparnika.

Prpić je prvi zaprijetio gostujućem vrataru u 8. minuti, ali njegov udarac sa 17-18 metara otišao je ravno u Gudelja. A u sljedećoj Zagrepčani su poveli. Ušao je njihov igrač s lijeve strane u kazneni prostor i uputio oštru loptu pred vrata Bermenca, a Marko Guja je uklizao na nju i ubacio je u mrežu za 0:1. U 11. minuti Mamić je utrčao iza obrane Zagrepčana i dobio upotrebljivu loptu, no pomoćni sudac signalizirao je zaleđe, na veliko negodovanje domaćih navijača – u najmanju ruku bila je to vrlo diskutabilna odluka. Popovački je u 23. minuti opalio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pored vratnice, a pet minuta kasnije strijelac Guja imao je dobru priliku na drugoj strani, ali je iskosa pucao pored suprotne vratnice. U 31. minuti Ćuk je bio primoran obaviti prvu zamjenu. Popovački je morao napustiti igru zbog ozljede, a umjesto njega ušao je Mićunović. Imao je Karlovac 1919 nakon toga dobru situaciju preko Mamića, koji se probio iskosa s lijeve strane prema vratima, no nije uspio pogoditi okvir Gudeljevog gola. U 39. minuti Zagrepčani su povećali prednost. Odličan pas na desnu stranu izbacio je njihovog krilnog igrača iza leđa Prpića, uslijedio je lijep ubačaj pred vrata i ‘naklon’ glavom Marka Guje za 0:2.

Zagrepčani umrtvili utakmicu u nastavku i sačuvali prednost

Nastavak je ponudio manje uzbuđenja jer su gosti mudro kontrolirali utakmicu, držali loptu u nogama, zatvorili sve prilaze svojim vratima i čuvali stečenu prednost. Karlovac 1919 je pokušavao doći do pogotka, ali svi ti pokušaji bili su prilično jalovi. U 51. minuti Maletić i Marinić su ušli umjesto Ramića i Veselića, a situacija iz 60. minute zorno je prikazala nemoć domaćih. Nakon duplog pasa Marinića i Basara, ovaj potonji je ubacio vrlo upotrebljivu loptu pred vrata Trnja, no nikoga od domaćih napadača nije bilo ni blizu te lopte. U 71. minuti Čakarić je prepustio svoje mjesto na terenu Pahaniću, a dvije minute kasnije ubilježili smo dobar udarac Mićunovića s distance, ali pored vratnice. U 76. minuti Marelja je na drugoj strani pucao s dvadesetak metara, ali ravno u Bermanca, u 80. je Šprajcer ušao umjesto Kurečkog, a minutu kasnije Poldrugač je dobro pucao iz slobodnog udarca s 27-28 metara, ali Bermanec je još bolje obranio.

Već u srijedu ‘plavo-bijeli’, u 9. kolu, gostuju kod momčadi Vrapča.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom