30C° Duga Resa

29C° Ogulin

30C° Ozalj

29C° Slunj

Karlovac 1919 nije uspio probiti ‘bunker’ Bistre, upisao četvrtu uzastopnu prvenstvenu utakmicu bez pobjede

Gosti nisu uputili niti jedan udarac na vrata Gudelja, a najzaslužniji za osvajanje boda je vratar Rihtar, koji je upisao nekoliko jako dobrih obrana.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 24. kola Treće hrvatske lige Središte, odigrali neodlučeno 0:0 s momčadi Bistre.

Nakon tri utakmice u nizu bez pobjede, na ‘plavo-bijelima’ je danas bio veliki pritisak. Trebala su im tri boda, kako se visoke ambicije ne bi dodatno otopile, ali u tome nisu uspjeli. Gosti su u Karlovac došli ne izgubiti, postavili su čvrsti blok pred Rihtara, a Gudeljeva vrata gotovo nisu ni vidjeli. U 90 minuta igre nisu uputili niti jedan udarac na domaća vrata i za njih je bod ‘kao kuća’. Domaći su bili bolji protivnik, imali više od igre, složiti nekoliko dobrih situacija, ali put prema mreži nisu pronašli pa su nezadovoljni napustili travnjak.

Pamić danas nije mogao računati na Olma i Marinića, a priliku od prve minute u špici dobio je Ukrajinac Ivan Matyazh. Gudelj je bio među vratnicama, Ribar, Pausić, Laštro i Knezović u zadnjoj liniji, Zavalić, Siljan i Zvonko Pamić u sredini te Čakarić, Matyazh i Sušilović prema naprijed. Teren je bio vrlo težak za igru, natopljen kišom, a u prvom poluveremenu malo smo toga vidjeli. U 12. minuti Čakarić je pucao s ruba kaznenog prostora pored gola, a u 24. je Pamić zaprijetio iz slobodnog udarca s 27-28 metara, ali Rihtar je bio siguran. Zadnje dvije dobre situacije za domaće u prvih 45 minuta imao je Čakarić, ali u oba navrata gostujući je vratar dobro reagirao.

U nastavku smo prvu situaciju za pogodak zabilježili u 59. minuti, kada su gosti Pausićev udarac iz dobre situacije skrenuli u korner. Nakon ubacivanja iz kuta, gosti nisu uspjeli očistiti pred svojim vratima, lopta je šetala kaznenim prostorom, na koncu došla do Čakarića, koji je pogodio vanjski dio mreže. Mamić i Medynskyi u istoj su minuti ušli umjesto Siljana i Sušilovića, a trinaest minuta kasnije Mandura i Pribanić zamijenili su Pamića i Matyazha. U 74. minuti Rihtar je zaustavio i udarac Medynskog, a najbolju situaciju za pogodak Karlovac 1919 je imao u 83. minuti, kada su ponovo u glavnim ulogama bila spomenuta dvojica. Čakarić je ubacio s desne strane, Medynskyi odlično pucao iskosa, ali Rihtar sjajno reagirao i zaustavio njegov pokušaj. Kćira je potom zamijenio Knezovića, u pretposljednjoj minuti gosti su u istom napadu uspjeli blokirati udarce Mamića i Medynskog, a zadnju situaciju imao je Mamić u prvoj minuti sudačke nadoknade, ali je, na ubačaj Ribara, glavom pucao pored vratnice.

U sljedećem kolu, koje se igra već u srijedu, Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod momčadi Trnja.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš