21C° Duga Resa

22C° Ogulin

22C° Ozalj

20C° Slunj

Karlovac 1919 odigrao neodlučeno 1:1 u Zagrebu s Ponikvama, Štefančić zadovoljan prikazanim

Pogodak za karlovačku momčad postigao je Ivan Mamić u 17. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Zagrebu, u prvoj jačoj provjeri u sklopu priprema za novu sezonu, odigrali neodlučeno 1:1 s momčadi Ponikvi, također članom Treće hrvatske lige Središte.

Kao i prije sedam dana u Žakanju, trener Matija Štefančić i danas je bio deficitaran sa stoperima. Pausić i Magdić su ozlijeđeni, Maletić još nije došao, pa su danas te uloge odigrali Joha i Daniel Marinić. Na vratima je počeo Bermanec, na braničima Basar i Prpić, sredinu su držali Ramić, Mićunović i Kelava, a trojac u špici činili su Turkalj, Mamić i Kurečki. Nedostajali su i Novinić, Hudorović i Mihalić.

‘Plavo-bijeli’ su odigrali dobru utakmicu, zalaganje svih igrača bilo je na razini pa je Štefančić nakon susreta bio zadovoljan onime što je njegova momčad prikazala na terenu. U prvom dijelu bili su bolji protivnik, stvorili više prilika, možda mogli doći i do još kojeg pogotka, a u nastavku se, ulaskom brojnih zamjena, igra ipak malo razvodnila i smirila.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Karlovac 1919 je u 10. minuti složio brzi protunapad. Mamić je dao dubinsku loptu prema Kurečkom, ali je domaća obrana izbila u korner. Bila je to samo najava onog što se dogodilo u 17. minuti. Mićunović je u svom stilu odigrao dubinsku loptu preko zagrebačke obrane, Ivan Mamić je izbio sam pred vratara i poentirao za 0:1. ‘Plavo-bijeli’ su priprijetili i pet minuta kasnije. Lijepu akciju odigrao je srednji red, a završio je Ramić udarcem pored vratiju. Domaćin se počeo buditi tek na isteku pola sata igre. U 27. minuti uputili su prvi udarac prema vratima Karlovca 1919 s ruba kaznenog prostora, a dvije minute kasnije brzom akcijom ušli su u kazneni prostor, ali je Bermanec bio na visini zadatka. Minutu kasnije dobar prodor Kurečkog nije iskoristio Turkalj, kojem je lopta pobjegla s noge, a na drugoj strani Zagrepčani su uputili još jedan udarac, ali preko grede. Domaći su do poravnanja stigli u 35. minuti. Odigrali su brzu akciju po desnoj strani, a ubačaj je Banovac glavom pretvorio u 1:1. Mogli su Zagrepčani do preokreta u 43. minuti, ali Bermanec je sjajnom intervencijom spasio svoju momčad, a u posljednjoj minuti prvog dijela Turkalj je zamalo zakasnio na dobar ubačaj Mamića.

U poluvremenu je Pahanić ušao umjesto Prpića, a u nastavku, u 47. minuti, prvi su zaprijetili domaći, ali je Bermanec upisao novu obranu. Karlovac 1919 je prvu pravu akciju u nastavku složio u 50. minuti, no udarac Kurečkog s ruba kaznenog prostora završio je preko gola. Pet minuta kasnije isto je završio i pokušaj Turkalja glavom nakon ubačaja Basara. Nakon sat vremena igre Štefančić je ubacio nova osvježenja na teren. Izašli su Kelava i Ramić, a ušli Veselić i Popovački. Sljedećih petnaestak minuta nije bilo prilika niti na jednoj strani, a u 75. minuti uslijedile su nove izmjene – teren su napustili Mićunović, Mamić, Kurečki i Turkalj, a u igru su ušli Vratarić, Perenčević, Šprajcer i Šako. Posljednju priliku na utakmici imao je Karlovac 1919, bilo je to u 85. minuti, kada je Pahanić lijepo prošao, dodao za Daniela Marinića, ali njegov pokušaj domaći vratar je obranio.

‘Plavo-bijeli’ su u subotu trebali odigrati prijateljsku utakmicu s petrinjskom Mladosti, no Petrinjci su otkazali dolazak, pa će prijepodne na Čavlekovom stadionu odmjeriti snage s četvrtoligašem Gospićem ’91.

Karlovac 1919 službeno predstavio novopridošle igrače i nove unikatne dresove za trećeligašku sezonu