12C° Ozalj

Karlovac 1919 odigrao slabu partiju u Vrbovcu i upisao poraz od posljednjeplasiranog domaćina

Najbliži pogotku za ‘plavo-bijele’ bio je Sušilović u 54. minuti, no njegov udarac odsjeo je na vratnici.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Vrbovcu, u utakmici 31. kola Treće hrvatske lige Središte, poraženi od posljednjeplasirane domaće momčadi Vrbovca rezultatom 2:0.

Subotnjom domaćom pobjedom nad Maksimirom ‘plavo-bijeli’ su riješili sve brige oko opstanka i danas su mogli zaigrati potpuno rasterećeni ikakvog pritiska. S druge strane, domaćin se grčevito bori za opstanak i svaka utakmica do kraja sezone mu je presudna, no ubilježio je četiri uzastopne pobjede i dočekao Karlovčane vrlo motiviran. Očekivali smo od rasterećenih karlovačkih nogometaša dobru partiju, međutim, čini se da su se potpuno ‘ispuhali’ u subotnjem ogledu s Maksimirom jer danas su bili prilično slabi. Gledajući svih 90 minuta, imali su više od igre, ali dosta su griješili u pasovima i nisu uspjeli kreirati niti jednu pravu priliku niti uputiti udarac u okvir Zrinščakovih vratiju. Nije ni Vrbovec pokazao puno više, ali bio je konkretniji – postigao je dva pogotka i uzeo vrlo vrijedne bodove.

Trener Ćuk nije mogao računati na ozlijeđene Mamića, Pahanića i Kelavu, a odlučio je malo odmoriti Sušilovića i Prpića pa je Karlovac 1919 u utakmicu krenuo s Bogovićem na vratima, Basarom, Pausićem, Knezovićem i Srpkom u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Soldom i Đukićem u napadu.

U vrlo siromašnom prvom poluvremenu momčadi su jako malo toga pokazale. Prvi udarac prema vratima ubilježili smo u 14. minuti od strane domaćina, ali Bogović ga je bez ikakvih problema ukrotio. A u 18. minuti Vrbovec je poveo. Pausić je napravio prekršaj na 17-18 metara od svog gola, domaći su pucali u zid, odbila im se lopta natrag, odigrali su akciju na lijevu stranu, uslijedio je oštar prizemni ubačaj, kojeg je Dino Tomas smjestio u mrežu nemoćnog Bogovića za 1:0. Prvi udarac prema Zrinščaku Karlovac 1919 je uputio tek u 29. minuti preko Bagarića s 27-28 metara, no lopta je otišla preko grede. A do kraja prvog dijela izdvojili smo još samo pokušaj Olma, koji je osvojio loptu na sredini terena, povukao prema domaćim vratima i onda snažno opalio s nekih 25 metara, ali pored vratnice.

‘Plavo-bijeli’ u nastavku diktirali igru, napadali, ali bez konkretnog učinka

Karlovac 1919 je puno agilnije ušao u nešto sadržajniji nastavak. Imao je loptu u nogama, diktirao tempo utakmice, dok se domaćin u potpunosti povukao na svoju polovicu i čekao priliku iz protunapada. Ćuk je u 50. minuti napravio trostruku izmjenu – izašli su Mićunović, Soldo i Đukić, a ušli Čakarić, Sušilović i Pamić, koji je ubacivanjem između linija radio dosta pomutnje u domaćoj obrani. Tri minute kasnije Vrbovec je zaprijetio preko desne strane, ali na ubačaj se slabo snašao jedan njihov igrač pred Bogovićem. Najbliže poravnanju ‘plavo-bijeli’ su bili u 54. minuti. Pamić je proigrao Sušilovića, čiji je udarac s 22-23 metra pogodio vratnicu. Iako je Karlovac 1919 konstantno imao loptu u nogama i napadao, činio je to dosta jalovo, bez pravog završnog pasa i prave prilike. Domaći su utakmicu mogli riješiti u 62. minuti. Osvojili su loptu u svojoj polovici i dubinskim proigravanjem izbacili Martinovića samog na vratara Bogovića, no udarac domaćeg napadača prošao je pored vratnice. Karlovčani su nastavili s neuspješnim traženjem izjednačenja sve do 89. minute, kada je Vrbovec došao do drugog pogotka. Kontranapad je krenuo s desne strane, dijagonalom je na lijevoj pronađen Josip Colarić, koji je ušao u kazneni prostor i desnom nogom pogodio prvi Bogovićev kut za 2:0. U drugoj minuti sudačke nadoknade mogli su domaći i do trećeg pogotka, ali nisu se dobro snašli u karlovačkom kaznenom prostoru nakon dobrog ubacivanja s desne strane.

U 32. kolu, u subotu, Karlovac 1919 na Čavlekovom stadionu dočekuje momčad Zagorca iz Krapine.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom