6C° Duga Resa

9C° Ogulin

6C° Ozalj

6C° Slunj

Karlovac 1919 odnio sva tri boda iz Lukavca i nastavio prvenstveni pobjednički niz

Dva pogotka za karlovačku momčad zabio je Enes Novinić, a jednog Ivan Mamić.

Nogometaši Karlovca 1919 nastavili su pobjednički niz u Četvrtoj ligi Središte. Danas su u Lukavcu, u utakmici 7. kola, nadigrali posljednjeplasiranog istoimenog domaćina s 3:1.

Imao je trener Štefančić dosta briga prije ove utakmice jer Kurečki, Turkalj i Joha mu nisu bili na raspolaganju, a onda se danas pojavila informacija da neće biti ni Novinića zbog poslovnih obaveza. A na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi lige, ako pucaš na najviši plasman, jednostavno moraš uzeti bodove. Karlovački je trener krenuo s Jurićem-Barom na vratima, Prpićem i Vinskim na bokovima, Veselićem, Strgarom i Mićunovićem u sredini te Danielom Marinićem, Mamićem i Šprajcerom naprijed. Novinić je stigao na utakmicu u poluvremenu, a kako je bio u zaspisniku, Štefančić ga je ubacio na početku drugog dijela i ovaj se, uz Mićunovića, prometnuo u junaka karlovačke pobjede.

Bio je Karlovac 1919 puno bolji suparnik i sasvim zasluženo je došao do nova tri boda. Od početka se vidjela razlika u klasi u korist Štefančićeve čak i ovako oslabljene ekipe u odnosu na domaćina, što je ‘naplaćeno’ pogotkom u 18. minuti. Mićunović je izbacio u priliku Mamića, a ovaj iskoristio izlazak pred domaćeg vratara Lutera i poentirao za 0:1. Imali su naši nogometaši još četiri dobre prilike u prvom dijelu, Daniel Marinić je iz kaznenog udarca u 40. minuti uzdrmao gredu pa je domaćin s ovih 0:1 u poluvremenu mogao biti itekako zadovoljan.

Kao što smo napisali, Štefančić je u drugo poluvrijeme krenuo s Novinićem umjesto Šprajcera i najbolji karlovački strijelac u 60. minuti povećao je prednost svoje momčadi. Ponovo je vrlo zaslužan bio Mićunović, koji je izbacio Novinića samog pred vratara, a ovaj zatresao mrežu za 0:2. Četiri minute kasnije domaći su smanjili rezultat. Nakon gužve pred golom Jurića-Bare, Gusak je bio najsnalažljiviji i zabio za 1:2, ali kratko je trajala radost domaćina jer je samo dvije minute kasnije, nakon ubačaja Mićunovića iz kuta, Novinić glavom postigao svoj drugi pogodak za konačnih 1:3.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu