12C° Ozalj

Karlovac 1919 osvojio bod u Donjoj Bistri, ali prokockao prednost od dva pogotka

Pogotke za karlovačku momčad postigli su Kristijan Sušilović u 22. i Borna Pausić u 65. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 osvojili su danas bod u Donjoj Bistri. U utakmici odgođenog 17. kola Treće hrvatske lige Središte odigrali su neodlučeno 2:2 s domaćom momčadi Bistre.

Iako bi vrlo vjerojatno odmah potpisali da im je netko prije utakmice ponudio bod, Karlovčani imaju za čime žaliti jer su vodili 2:0 i do posljednje minute imali u džepu puni plijen. Međutim, kod vodstva 2:0 nisu uspjeli u potpunosti usmjeriti susret na svoju stranu, skrivljenim kaznenim udarcem ponudili su domaćinu mogućnost da se vrati u igru pa su na koncu odnijeli samo bod. Unatoč tome, trener Sreten Ćuk je nakon utakmice bio zadovoljan angažmanom i borbenošću svojih igrača i poručio da na nekim stvarima svi skupa još moraju poraditi.

Knezović nije mogao nastupiti zbog kartona, a Pamić zbog ozljede, pa je Karlovac 1919 na vrlo težak teren, natopljen kišom, mjestimice i prekriven lokvama vode, istrčao s Bermancem na vratima, Basarom, Vratarićem, Pausićem i Pahanićem u zadnjoj liniji, Olmom, Marinićem i Mamićem u sredini te Bagarićem, Đukićem i Sušilovićem prema naprijed.

Prvi su zaprijetili domaći u 5. minuti nakon udarca iz kuta, ali pokušaj je završio pored vratnice. Dvije minute kasnije Marinić je uposlio Sušilovića na lijevoj strani, koji je pucao iz teške pozicije, umjesto da je pokušao pronaći bolje postavljenog Đukića u sredini. U 14. minuti Basar je izborio prekršaj na desnoj strani, Bagarić je ubacio iz slobodnog udarca, Đukić je tukao glavom s desetak metara, ali Rihtar je obranio. Karlovac 1919 je poveo u 22. minuti. Nakon akcije Sušilovića i Đukića, ovaj potonji je izbio sam pred domaćeg vratara. Lopta mu je zapela u lokvi vode na terenu, ali taman toliko da na nju prvi dođe Kristijan Sušilović i s desetak metara je ubaci u praznu mrežu, pred kojom nije bilo istrčalog Rihtara. Tri minute kasnije domaći su igrali rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudac Antunović iz Velike Gorice se nije oglasio, a u 27. minuti Bermanec je istrčao na rub kaznenog prostora po jednu dugačku loptu, ispala mu je iz ruku, ali, srećom, domaći pokušaj s ruba kaznenog prostora završio je pored vratnice. U 39. minuti, nakon kombinacije s Đukićem, Bagarić je pucao s 25 metara ravno u Rihtara, a dvije minute kasnije, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Pausić je tukao glavom preko grede. U 42. minuti Bistra je izvela dobru akciju nakon udarca iz kuta, ali udarac s petnaestak metara bio je neprecizan.

U nastavku, u 59. minuti, Bagarić je ubacio s lijeve strane, a Mamić s dvadesetak metara opalio preko vratiju. Dvije minute kasnije Mićunović je ušao umjesto Đukića, a u 63. minuti Karlovac 1919 je došao do drugog pogotka. Branič Bistre promašio je loptu, Bagarić se sjurio prema vrataru, pucao, ali Rihtar je odbio u korner. Nakon udarca iz kuta, Borna Pausić je skočio i glavom pogodio mrežu za 0:2. Međutim, samo četiri minute kasnije karlovački se strijelac prometnuo u tragičara. U gužvi u kaznenom prostoru povukao je jednog domaćeg igrača pa je sudac Antunović pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Mario Rašić. U 70. minuti Mićunović je dobro proigrao Sušilovića, koji je iskosa s desne strane pucao preko gola, a u 80. su umjesto Sušilovića i Mamića ušli Prpić i Soldo. Nažalost, Karlovčani nisu uspjeli izdržati pritisak domaćih do kraja susreta. U 90. minuti Rašić je pogodio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara za konačnih 2:2, a u sudačkoj nadoknadi u igru je ušao Srpak umjesto Bagarića.

Sljedećeg vikenda Karlovac 1919 gostuje u Zagrebu kod Ponikvi, a potom će odigrati i odgođenu utakmicu u Petrinji s Mladosti.

(foto: NK Karlovac 1919)

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom