12C° Ogulin

10C° Ozalj

9C° Slunj

Karlovac 1919 osvojio bod u Odri, domaći nisu iskoristili dva kaznena udarca

Pogotke za Karlovac 1919 postigli su Toni Kurečki u 52. i Antonijo Turkalj u 56. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Odri, na svom prvom ovosezonskom gostovanju u Četvrtoj ligi Središte, odigrali s domaćom momčadi Odre neodlučeno 2:2.

‘Plavo-bijeli’ su vodili 2:1 i sigurno u njihovim redovima postoji žal što nisu uzeli puni plijen i nastavili pobjednički niz. Međutim, kad se zbroji i oduzme sve što se događalo u današnjem dvoboju, podjela bodova je nekako najrealniji rezultat. Jer domaći su imali dva kaznena udarca kod početnog rezultata, doduše oba vrlo diskutabilna, koja nisu realizirali, ali isto tako moramo priznati da im slabi sudac Radišić iz Zaprešića u drugom poluvremenu nije ‘svirao’ jedan koji je mogao dosuditi.

Treneru Štefančiću nedostajao je Mićunović pa je na teren poslao Jurića-Baru na vratima, Prpića i Johu na bokovima, Jaković i Magdić su bili stoperi, u sredini su ordinirali Vinski, Strgar i Daniel Marinić, a naprijed Turkalj, Novinić i Kurečki. Kao što smo spomenuli, domaćin je kod rezultata 0:0 imao dva kaznena udarca, oba vrlo diskutabilna. Iz prvog su zatresli vratnicu, a drugog je Jurić-Bare obranio. Međutim, u 39. minuti ipak su došli do prednosti. Nakon ubačaja iz kuta stvorila se velika gužva pred vratima Karlovca 1919, a Sunara je uspio loptu ugurati u mrežu. U posljednjoj minuti prvog dijela domaći su ostali s igračem manje jer je isključen Hanachi.

Brojčanu nadmoć Karlovčani su iskoristili početkom nastavka. Toni Kurečki je u 52. minuti sjajnim solo prodorom izbio sam ispred vratara Zubaka i svladao ga za 1:1. Samo četiri minute kasnije Karlovac 1919 je preokrenuo utakmicu. Novinić je podvalio loptu za Antonija Turkalja, a ovaj zabio za 1:2. Ponadali smo se da će Štefančićeva momčad s igračem više i rezultatskom prednosti mirno susret privesti kraju i uzeti nova tri boda, ali to se nije dogodilo. U 75. minuti, nakon greške ‘plavo-bijele’ obrane, Luter je postavio konačnih 2:2.

U sljedećem kolu, već u srijedu, Karlovac 1919 na svom terenu dočekuje Savu Strmec.

Ilovac izbacio Vatrogasca, Vojnić ’95 uvjerljiv protiv Korane, Duga Resa 1929 deklasirala Šišljavić