12C° Duga Resa

13C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovac 1919 osvojio bod u Velikoj Gorici, bio je bolji protivnik, ali nije uspio realizirati par izglednih prilika

U dobrim situacijama za pogodak bili su Čakarić, Prpić i Marinić, dok su Velikogoričani Pausu-Kunštu najjače zaprijetili iz slobodnog udarca na početku drugog poluvremena.

Nogometaši Karlovca 1919 danas su u Velikoj Gorici, u utakmici 2. kola Treće hrvatske lige Središte, odigrali bez pogodaka s domaćom momčadi Kurilovca.

Bolji protivnik bili su Karlovčani, gledajući svih 90 minuta. Iako nisu zaigrali kompletni, imali su više od igre i stvorili nekoliko izglednih prilika za pogodak, dok je s druge strane Kurilovec najveću i jedinu pravu prijetnju uputio iz slobodnog udarca na početku drugog poluvremena. U ‘plavo-bijelom’ taboru možda mogu žaliti što nisu uspjeli doći do punog plijena, ali trener Sreten Ćuk je u najavi susreta kazao da je svaki rezultat osim poraza prihvatljiv pa se iz te perspektive može zaključiti da je cilj ostvaren.

Ćuk nije mogao računati na ozlijeđene Pausića i Kelavu, a izostao je i Sušilović zbog privatnih obaveza. Oporavio se Olmo, a zaigrao je i Knezović, čiji je nastup bio upitan zbog bolesti. Karlovac 1919 je u utakmicu krenuo s Pausom-Kunštom na vratima, Vratarićem, Knezovićem, Olmom i Prpićem u posljednjoj liniji, Pribanićem, Marinićem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Mamićem i Čakarićem prema naprijed.

U 4. minuti domaći su imali priliku, ali Prpić je očistio opasnost, a tri minute kasnije, nakon ubačaja iz kuta, Knezović je dobro pucao glavom, ali zamalo pored vratnice. U 21. minuti Čakarić je imao veliku priliku za pogodak jer se našao sam pred Išekon, no domaći je vratar skrenuo njegov udarac u korner. A nakon ubacivanja iz kuta ponovo je dobro skočio Knezović, no tukao je preko grede. U dobroj se situaciji našao i Prpić u 34. minuti, kada je ostao sam na lijevoj strani, ali pucao je pored gola, a posljednji pokušaj u prvom dijelu Karlovčani su ubilježili preko Marinića s ruba kaznenog prostora, no lopta je otišla kraj Išekove vratnice pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Kurilovec je odmah početkom nastavka, u 47. minuti, dobro zaprijetio iz slobodnog udarca s 20 metara, ali odličnu obranu upisao je Paus- Kunšt. U 58. minuti Ćuk je Mamića, Mićunovića i Pribanića zamijenio Zavalićem, Pamićem i Dadićem, a u 75. minuti Čakarić je propustio dobru priliku nakon prodora Bagarića. Minutu kasnije Ribar i Cahani ušli su umjesto Vratarića i Čakarića, a već u sljedećoj Marinić se našao u vrlo izglednoj situaciji za pogodak, ali je pucao preko vratiju. U preostalih 14 minuta i dodatnih pet sudačke nadoknade mreže su ostale netaknute pa je dvoboj završio podjelom bodova.

U sljedećem kolu, već u srijedu od 19:30 sati, Karlovac 1919 na Čavlekovom dočekuje momčad Gaja iz Mača, koja je u prva dva kola ubilježila maksimalni učinak.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom