10C° Ogulin

8C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovac 1919 ‘petardom’ protiv Dinama iz Odranskog Obreža napravio veliki korak prema jesenskom naslovu

Dva pogotka za domaće postigao je Enes Novinić, a po jednog Ivan Mamić, Toni Kurečki i Nikola Šprajcer.

KARLOVAC – Nogometaši Karlovac 1919 danas su na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, u jednom od derbija 12. kola, pobijedili momčad Dinama iz Odranskog Obreža rezultatom 5:0 i napravili veliki korak prema osvajanju naslova jesenskog prvaka.

Štefančić je danas, izuzev Johe, na raspolaganju imo najjači sastav i domaći su odigrali jako dobru utakmicu. Posebno dojmljivi bili su u prvih 45 minuta, u kojima su praktički osigurali bodove pa je nastavak bio samo formalnost. Bili su ‘plavo-bijeli’ vrlo motivirani i rastrčani, prije svega i efikasni, iako se mora priznati da je veliki obol sjajnom rezultatu u prvom poluvremenu dao odliči vratar Jurić-Bare, koji je u razdoblju bolje igre gostiju u tri navrata spasio domaća vrata i usmjerio utakmicu prema pobjedi Karlovca 1919.

Počelo je sjajno za domaće navijače. Već u 2. minuti Vinski je ubacio loptu rukom sa strane, Turkalj glavom spustio loptu za Ivana Mamića, a ovaj precizno pogodio sami kut Sučićevih vratiju za 1:0. Samo pet minuta kasnije već je 2:0 za domaće. Turkalj je prošao po lijevoj strani, gurnuo loptu za Enesa Novinića, za kojeg su gosti smatrali da je u zaleđu, a ovaj pogodio za povećanje domaćeg vodstva. U 21. minuti bilježimo dobar udarac Mamića sa 18 metara malo pored vratnice, a dvije minute kasnije Karlovac 1919 je odigrao krasnu akciju, u kojoj je Kurečki prošao po lijevoj strani, ‘slomio’ svog braniča, dao povratnu loptu za Novinića, ali Sučić je obranio. I nakon toga su gosti uspjeli uspostaviti terensku ravnotežu i počeli opasno prijetiti. U 24. minuti Jurić-Bare je obranio zicer gostima, a pet minuta kasnije je skinuo loptu ispod grede nakon odličnog udarca nekog od ‘dinamovaca’. U 32. minuti Jaković uklizavanjem spriječava opasnu kontu gostiju, a minutu kasnije sudac Cikojević iz Samobora sudi kazneni udarac za goste, dojma smo prilično diskutabilan. Odgovornost je preuzeo Stojić i pucao u donji lijevi kut, ali Jurić-Bare ga je pročitao i obranio svoja vrata. Kad svoje prilike nisu iskoristili gosti, jest Karlovac 1919. U 35. minuti Turkalj se sjurio u kazneni prostor, dao povratnu loptu za Novinića, a ovaj primio i topovski zatresao mrežu Sučića za 3:0. U 38. minuti Stojić se prometnuo u tragičara jer je, nakon neiskorištenog kaznenog udarca, zaradio drugi žuti karton pa je isključen iz igre, a do odmora su domaći još dvaput zaprijetili, ali se rezultat nije mijenjao.

Splasnuo je tempo u nastavku nakon uvjerljive prednosti domaćih, ali nije nedostajalo uzbuđenja. U 49. minuti, nakon ubačaja Mićunovića, na drugoj je vratnici zakasnio Turkalj, a tri minute kasnije, nakon krasne dubinske lopte Turkalja, Toni Kurečki je izbio sam pred Sučića i fino potkopao loptu preko njega za 4:0. U 66. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Batinić puca glavom preko grede domaćeg gola, a u 69. i 75. minuti prijetili su Novinić i Daniel Marinić, ali nisu bili precizni. U 80. minuti, nakon krasnog solo prodora, Mamić je dobro pucao, ali Sučić je uspio loptu skrenuti u korner. U 85. minuti Šprajcer je izbio sam pred gostujućeg vratara, ali ga nije uspio savladati, no ispravio se minutu kasnije, kada je na ubačaj Mamića glavom postavio konačnih 5:0.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Bedekovčini kod momčadi Tondacha.

Karlovac II ubilježio uvjerljiv poraz u Rijeci od Zameta II: Požegina momčad jako pala u drugom poluvremenu